Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

[Homework] Introduction to Java

Здравейте колеги,

първото ни домашно вече е факт затова исках да споделя своите решения. За първи път се докосвам до java и ми е изключително интересно да намирам разликите между нея и c#. За момента бих казал, че е по-трудният за писане език от двата. Смятам,че само по три от задачите има какво да се обсъжда затова само тези решения предлагам.

Стари: 

01. Print the current date and time.

02. Sort array of strings

03. Generate a PDF external library

Нови: 

04. Print Characters

05. Print Characters Triangle

06. Sum of Numbers from 1 to N

07. Ghetto Numeral System

08. Get Average

 

Поздрави, 

Симеон

Тагове:
2
Java Advanced 14/10/2015 06:49:32
remote87 avatar remote87 121 Точки

Здравейте!

 

Някой може ли да ми каже, относно 8 задача: има ли вариант в Джава да се направи да работи и със ',' и с '.' дабъл числото ( разделителя ). Колегата Simooo93 го е направил Locale.ENGLISH. Интересно ми е, примерно, ако тази програма се използва от всякакви потребители, да не се ограничава само с единия разделител или с другия, а да работи и с двата?

Благодаря предварително!

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ами то по принцип ако не сетнеш изрично културата би трябвало да гледа настройките на машината и от там да взима разделителя, така за всеки потребител ще е това, което при него е сложено. Това обаче е проблематично в доста ситуации, вземи пример с датите. Ако имаш някакво поле и искаш да укажеш в какъв формат трябва да се въведат данните, няма как да го направиш, понеже има коренно различни формати.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.