Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

[Homework] Introduction to Java

Здравейте колеги,

първото ни домашно вече е факт затова исках да споделя своите решения. За първи път се докосвам до java и ми е изключително интересно да намирам разликите между нея и c#. За момента бих казал, че е по-трудният за писане език от двата. Смятам,че само по три от задачите има какво да се обсъжда затова само тези решения предлагам.

Стари: 

01. Print the current date and time.

02. Sort array of strings

03. Generate a PDF external library

Нови: 

04. Print Characters

05. Print Characters Triangle

06. Sum of Numbers from 1 to N

07. Ghetto Numeral System

08. Get Average

 

Поздрави, 

Симеон

Тагове:
2
Java Advanced 14/10/2015 06:49:32
blagovest.naydenov avatar blagovest.naydenov 4 Точки

Защо още няма видео към лекцията от 12.10.2015

1
badbutcher avatar badbutcher 144 Точки

Винаги се бавят, предполагам че утре най-късно ще го качат, но може да гледаш някое от старите лекции.

0
13/10/2015 19:32:17
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Колеги,

искам да ви уведомя, че има съвсем ново домашно, което е качено в инстанцията на курса от 2 дни. Може би сте свалили първото домашно от септемврийската инстанция на курса. Вие сте записани в Java Fundamentals Октомври 2015

5
bulgaria_mitko avatar bulgaria_mitko 133 Точки

Моля ви качвайте видеото по-бързо

1
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

Благодаря за вметката, наистина трябва да актуализирам домашното си, просто първите няколкото пъти ми даде неуспешно сваляне и викам дай направо по-старо домашно ще сваля те сигурно са същите, но по закона на Мърфи човек един път да не свали най-новото домашно и точно то ще бъде променено. Ако знаех по-рано, това щеше да ми спести усилията от 12 часа да направя Generate a PDF external library ... :D 

2
14/10/2015 05:36:54
blagovest.naydenov avatar blagovest.naydenov 4 Точки

Може ли някой да ми каже какво трябва направя за да ми тръгне кода.Какви конфигураций трябва да направя за да тръгне кода.

0
19/10/2015 22:00:12
IlianStefanov avatar IlianStefanov 12 Точки

Eто чисто новото домашно колеги. Евала за 7-ма задача, много е гангстерска :D 

Intro to Java

2
13/10/2015 20:39:09
S.Iliev avatar S.Iliev 47 Точки

Ха тъкмо си пуснах домашното и видях, че 7-ма не съм я правил. Благодаря за напомнянето. И на мен ми се струва малко по-трудно писането, но с времето вярвам, че ще му свикнем. За сега ми харесва JAVA-та. 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

"За сега ми харесва JAVA-та."

Има време... :D

6
S.Iliev avatar S.Iliev 47 Точки

Ахахахаха. Усетих нещо такова, ама си видкам, айде, не съм софтуерен експерт!!! :)

Да видим дали ще си говорим на един език с JAVA-та, тогава! :)

0
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

Колеги, 

към домашното са добавени и новите задачи в него. Благодаря също така на хората писали новото домашно за вмъкнатата част да си проверим конвенциите за наименование в java, тъй като продължавах да си пиша методите с главна буква, а и проверявайки това получих и доста други полезни знания за наименованието като цяло на методите, с които преди това не съм се съобразявал. 

Също така при мен Scanner. nextDouble() работише на локални настройки, с които парсвах числата само със запетайка, ако сложа точка ми дава грешка InputMissmatch, а лично от c# съм свикнал да е обратното, както предполагам и повечето тук. Това може да си го оправите като на скенера му дадете .useLocale(Locale.ENGLISH).

 

Поздрави,

Симеон

3
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Това е моето домашно!

Problem4

Problem5

Problem6

Problem7

Problem8

Трябва ли да се качва и проблем3?

Някой може ли да ми каже как се пуска главен коментар по тази теза ама под-коментар?

 

2
15/10/2015 13:03:28
bacuty avatar bacuty 55 Точки

Погледам ти задача 7 да видя как да си направя string ot char.Благодаря , за което :) , та се зачудих,има ли смисъл да парсваш числото и после да го "стрингосваш"? :)

1
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Права си bacuty, това с парването на стринга от конзолата го направих заради finally блока за да затворя Scanner-a. Като се замисля, въобще няма смисъл от парсването на стойността, регулярния израз следи коректността на данните. 

Благодаря за уточнението!

1
mirela95 avatar mirela95 56 Точки

Ето го и моето домашно. :)

1
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

Здравей,

супер е домашното, но трябва да спазваш конвенциите за писане на имена в Java и методите да ги пишеш с малка буква (и за мен беше доста разтърсващо :D).

2
mirela95 avatar mirela95 56 Точки

Благодаря, че ми напомняш! :D  Ще си поправя нещата. 

0
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

Здравей,

всичко е наред по домашното с някои изключения. Имаш имена на класове, които трябва да оправиш тъй като всяка нова дума трябва да започва с главна буква "PrintaaCharacter" -> "PrintACharacracter, "Sumnumbers" -> "SumNumbers". В клас файла ти за принтирането на триъгълника имаш един метод printHalf, в който имаш 2 for цикъла за горната и долната част на триъгълника. Така и ака имаш 2 for-а по-добре си направи 2 отделни метода printingUpperHalf и printingLowerHalf, ще е по-четливо и разбираемо от printHalf. 

Другото, което мога да дам като съвет е като постваш домашното си във форума просто нашиши като текст заглавието на домашното, маркирай текста и натисни отгоре в менюто има иконка, която изглежда като кламерче и вътре в полето Url пускаш пълния си път към гит, за да не изглежда като в момента. 

Поздрави и успех ;) 

0
cap7ainjack avatar cap7ainjack 20 Точки

Интересно, явно Integer не може да парсва Char.  А това също работи 

System.out.print(word[Character.getNumericValue(digit)]);

Където digit Character-a на някоя от цифрите в input-a

0
15/10/2015 22:36:34
Nezhdetov avatar Nezhdetov 15 Точки

Здравейте колеги,

както забелязахме за разлика от Visual Studio, InteliJ не позволява да си наименуваме задачите по номера като 01.PrintName, 02.PrintTown, но може да постигнем същият резултат със _01_PrintName и _02_PrintTown например или P1_PrintNamе, P2_PrintTown или по подобни хитри начини.

Когато решаваме по-дълго домашно, мисля че би било много по-удобно на всеки ако задачите са подредени по номерата си.

:):)

2
Simooo93 avatar Simooo93 81 Точки

Здравей,

според мен е по-добре да разделяш нещата си в повече методи, въпреки че задачите са малки. Задачата си ти getAverage ми се струва, че и по-добре можеш да я напише, защото в момента безмислено даваш стойности на average, които пък на следващата врътка даваш други и така. По-добре докато си в цикъла само добавяй към сумата, а изън цикъла вече средното да ти е сумата деленото на числата, които са били вътре. Също така името на метода за добавяне на стойност към сумата и деленето й за постигане на average не е много добро. Най-малкото трябва да започва с малка буква зара конвенциите на java, а и е хубаво при положение, че извършваш някакво действие първата дума да ти е глагол "calculating", "getting", "setting" нещо такова.  

А и това, което съм написал на колегата отгоре също важи като постваш домашното си във форума просто нашиши като текст заглавието на домашното, маркирай текста и натисни отгоре в менюто иконката, която изглежда като кламерче и вътре в полето Url пускаш пълния си път към гит, за да не изглежда, както в момента. 

Поздрави,

Симо

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.