Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Petarat avatar Petarat 1 Точки

Помощ за решаване на задача

ПРОЧЕТЕТЕ ТОЧКА 12 ОТ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА

 

Не мога да направян нито една от елементарните двоични операции OR, XOR, AND - ||, ^^, &&.

Не разбирам къде бъркам?

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace ConsoleApplication57
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            int inpvar = 8;
            int tvar = 3;
            int result = 0;
            result = 8 || 2;
            //if (inpvar == (inpvar || tvar)) { result = 1; };
            Console.WriteLine(inpvar || tvar);
            Console.Read();
        }
    }
}

Някоя допълнителна библиотека ли трябва да има вкрючена? Постоянно ми излиза грешка: "Operator '||' cannot be applied to operands of type int 'and' int." Въпреки това аз искам да получа резултат в int. Но, не знам как.

Благодаря за помощта предварително.

Тагове:
0
Programming Basics 03/12/2015 16:29:12
penkov avatar penkov 110 Точки

Логическите оператори се използват в if цонструкции, например.

Пример:

bool a = true;
bool b = false;

if(a || b)// Ако една от двете променливи е true ще влезе в if - a
{
    Console.WriteLine("Valid");
}

Дано е сталано ясно кое къде се използва!

1
03/12/2015 16:36:39
Petarat avatar Petarat 1 Точки

Благодаря.

Обърках се понеже съм хардуерист :) В асемлерите е на опъки. Логическите са битови, а битовите са байтови. Много неща в хардуера са наопъки, включително и 0 за високо ниво и 1 за ниско ниво - главно от икономически съображения ;)

Изясни ми се.

0
03/12/2015 20:08:52
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.