Loading...
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Браво за домашното, особено за задача 6.

единственото подобрение което може да се промени е в проблем 5 на табулирания текст според мен би било по-добре да се ползва definition list

<dl>
    <dt>HTML</dt>
    <dd>A markup language</dd>
</dl>

вместо &emsp;

Това е моето домашно

Problem 1 - Hello HTML

Problem 2 - Paragraphs and Images of Text

Problem 3 - Runners Home

Problem 4 - HTML Lists

Problem 5 - PowerPoint Slide (background image)

Problem 6 - User Profile Pages (Doge)

3
SMatova avatar SMatova 2 Точки

Как да сложа текста от Problem 5.PowerPoint Slide в правоъгълник, както е в домашното? За първи път уча HTML и 5 задача от домашното ми се видя ужасно трудна. Нахвърляла съм html, но няма никакъв стил и мисля така да го оставя.

<h1>Heading 1</h1>

<h2>Sub heading 2</h2>

<h3>Sub heading 3</h3>

1
milkopg avatar milkopg 47 Точки

правиш структурата за description list:

например

<dl>
       <dt>&lt;div style="background: skyblue;"&gt;</dt>
           <dd>This is a div</dd>
        <dt>&lt;div&gt;</dt>
 </dl>

и после на dl елемента слагаш този css

dl {

    border: 1px solid #fbeec9;

    box-sizing: border-box;

    color: #fbeec9;

    padding: 6px;

}

1
SMatova avatar SMatova 2 Точки

Много благодаря, milkopg! Сега домашното ми е готово и го предавам.

1
milkopg avatar milkopg 47 Точки

Радвам се, че помогнах!

0
Miglenal avatar Miglenal 1 Точки

Здравейте,
Напълно начинаеща съм в тази материя. Успях да направя домашните задачи като запазих в една папка всички файлове като .html files + картинките, които съм използвала. Архивирах папката и я качих на сайта към линка за домашното.
Въпросът ми е следния - в инструкциите към домашното пише да изпратим .zip. папка с source files на описаните проблеми. Виждам, че някои от вас са използвали различни платформи като pastebin i t.n. Бихте ли ме насочили кой е най-удачният начин за изпращане на изходните файлове?

Благодаря предварително!

0
Miglenal avatar Miglenal 1 Точки

Здравейте отново!

Разгледах github и реших да кача файловете там. Ще съм много благодарна, ако някох им хвърли по един поглед. Комантарите ще са ми много ценни.

https://github.com/MiglenaL/HTML5-Basics.git

Благодаря :)

 

0
MladenMladenov avatar MladenMladenov 80 Точки

Здравей,

 

Прегледах бегло нещата и на прима-виста мога да кажа, 

че ти липсва затварящия боди таг </body>

Структурата трябва да бъде: 

<!Doctype HTML>

<html>

<head>

            <title>

            </title>

</head>

<body>


</body>

</html>

Препоръчвам ти да си валидираш кода тук> https://validator.w3.org/#validate_by_input 

за да предотвратиш изпуснати и незатворени тагове.

 

Поздрави,

Младен

 

1
07/12/2015 09:53:37
Miglenal avatar Miglenal 1 Точки

Благодаря Младен!

Аз всъщност валидирах всичките файлове именно с този валидатор и ми засече грешки само в едната задачка. Възможно ли е да не ми е засекъл тези липси?

 

0
07/12/2015 10:10:58
danitsar avatar danitsar 4 Точки

Здравейте! Момчета и момичета дайте едно рамо. :) Някой може ли да ми даде разяснение, като на напълно начинаещ...за първи път виждащ какво е html, по няколко въпроса свързани с проблем 5 от първото домашно. Написвам си html-а на лаптопа, след много ровене в нета, направих така, че правоъгълника да не стърчи извън бекграунд имиджа...нагласих шрифта, отстояния и отварям html-a на другия ми компютър...стърчат правоъгълници, шрифта е друг...абе зле. Другият ми проблем беше с цвета на правоъгълника...задавам му да бъде трансперентен, обаче и буквите също стават трансперентни. Съответно не си предадох домашното. Възможно е да има разяснение в следващите лекции, свързани със css, но сега ще сядам да гледам лекцията от петък. На отзовалите се благодаря! :)

 

0
MladenMladenov avatar MladenMladenov 80 Точки

Прати линк към сорс кода, за да не говорим наизуст. 

0
danitsar avatar danitsar 4 Точки

Благодаря за помоща! :)

След като гледах още 2 лекции разбрах как да изпълня условието.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.