Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

krisitown avatar krisitown 45 Точки

Изпита по ООП

Та главно 2 въпроса, кога ни е изпита, защитата на проекта е на 22ри, обаче изпита неможах да видя кога е. И второ, изпита като от миналите години ли ще бъде със скелет или без, защото чух, че този път щял да бъде без скелет на една от по-ранните лекций.

Тагове:
1
C# OOP Basics
alevtodorov avatar alevtodorov 29 Точки

На 20-ти е изпита. И аз мисля, че без скелет е по-добре. От друга страна тоя свободен текст като условие, лично мене, малко ме притеснява, от гледна точка на разбиране на самата задача. Някой път в задачите, които съм решавал, от Basic-а и от домашните, има доста питанки в условията. Не мога да се сетя за конкретен пример, но може някой да се обърка. Често става :).

Аз имам един въпрос малко off topic. Judje-а как ще оцени целият проект, написан повреме на изпита в Visual Studio-то? Целият проект, архивиран ли се качва в системата или как се случват нещата? Само да кажа, че аз съм направо от Basics, не съм карал Advanced C#, затова питам.

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Целият проект се зипва и се предава все едно предаваш домашно - изтриваш bin и obj папките и така го архивираш.

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Зипваш целия солюшън, махаш асемблитата и качваш в Джъдж. Това че си директно от бейзик курса не е от значение, в никой курс преди ООП не се събмиват цели проекти.

1
krisitown avatar krisitown 45 Точки

Ами то и на мен ще ми бъде за първи път с цял проект, но имам приятели дето са били на ООП и знам как е. Там си архивираш проекта без bin и obj (защото са свързани с вече компилираната програма, а не сорс кода и само вземат макс място). Сигурен съм че на самия изпит ще ни обеснят, а доколкото до въпросителните в задачите, чети внимателно и ако пак не разбираш просто питай асистентите, ако не е нещо конкретно от вида как да го напиша, би трябвало да ти отговорят. Аз така съм се бъркал на задача защото нещо не разбрах условието но като попитах ми разясниха и си я оправих лесно после. Пиши такъв код който се оправя лесно, това се оказва доста по-важно в ООП отколкото на advanced или basics защото говорим за доста по-голям проект. Примерно едно нещо което научих е да правя метод за всичко, защото като знам какво не работи веднага го намирам къде е причината и не си губя времето да се лутам. Разгледай някой дезайн патерни например factory мисля че може да ти бъде полезно :)

2
04/12/2015 23:43:32
mitttt avatar mitttt 4 Точки

Здравейте, току що гледах графика на залите и там е отбелязано за 20 декември:

Fundamentals September 2015 - C# OOP Exam

Кога нд 20 Дек 2015 09:00 – 15:00 София

 

Ние не се ли водим Fundamentals November 2015?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Fundamentals September и November карате заедно ООП така че изпитът е и за двата потока.

0
mitttt avatar mitttt 4 Точки

Ясно, Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.