Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

supersane avatar supersane 234 Точки

Visual Studio 2015 and Resharper 10

Здравейте, днес се сдобих с студентски лиценз за Resharper 10.0.1, който инсталирах на моето Visual Studio Community Edition. За пръв път ползвам, тази добавка и започнах да и разглеждам какви настройки има, гледах и едно видео, което намерих тук във форума на СофтУни, как да сетна StyleCop и Resharper. В последствие обаче разбирам, че StyleCop, няма версия за VS2015, и затова от extension manager-a на Resharper, свалих StyleCop by JetBrains. Както казах, поразрових се из настройките, на cleanup code, и махнах тикчето, да ми добавя документация, когато извиквам въпросната функция. Все пак обаче, продължава StyleCop-а да ми се кара за тази документация(подчертавайки ми го), което не ми харесва и ме дразни. Та някой от вас използва ли същите инструменти, и знаете ли как да направя така, че да не ми пищи всеки клас и метод за липсваща документация?

Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Имаш два вида настройки. Едните за за auto-complete, т.е. без да те пита ти добавя документация, това е, което си махнал. Другото е да следи за това правило за документацията и да ти го индикира с подчертаване. Това също би могло да се настрои, но трябва да потърсиш точно откъде.

Аз в момента съм без Style Cop, понеже нещо се счупи. Поразрови се, просто прави разлика между настройките на правилата, които ти следи, и настройките на auto-complete-a.

1
supersane avatar supersane 234 Точки

Поразчовърках се повечко и успях да го открия. Става по следния начин:

Resharper -> Options -> Code Inspection -> Inspection Severity

Когато в търсачката се напише StyleCop, излиза всичко и може да се избере, кое правило да си изключи или промени.

Друг въпрос: Resharper има ли някаква клавишна комбинация като  Ctrl-E-C, но да е нещо по-''quick'', или иначе казано, досега ползвах Ctrl-K Ctrl-D, за реформатване от VS, Resharper има ли си собствено, по-добро реформатване?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.