Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

[Homework] Web Fundamentals (HTML + CSS) - CSS Presentation - септ.2014

Домашните по CSS се оказват доста пипкави и честно казано тия постоянни нагласяния на какво ли не хич не ми се нравят. Явно няма да съм фронтендър...

Дотук направих трите задължителни задачи. 4-та нямам намерение да я правя въобще. 5-та е в TODO.

На 2-ра задача мъчих градиента за фона, получи се частично. Но там е и много трудно да се разбере точно кои цветове са ползвани и точно на какви проценти са стоповете. Така че колкото и да я ръчкам не мисля, че ще я нагодя.

1-ва задача сега я проверих във Firefox и разбира се не излиза добре. Шрифта на текстовите полета ще го оправя някак, но не разбирам защо закръглените border-и не са dashed - такива са само в правите участъци...

Винаги зациклям след писане на домашни от тоя курс, така че чуждо мнение е добре дошло.

 

HTML + CSS - всички задачи

 

Problem 01 DEMO

Problem 02 DEMO - тук шрифтът не се зарежда в превюто

Problem 03 DEMO

Problem 04 - skip

Problem 05 - TODO

2
Web Fundamentals - HTML5 08/10/2014 17:20:15
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Имам въпрос за  Programmer Calculator.

Как да направя радио бутона, като е избран кръгчето да е 3д синьо, както е в заданието? Дифолтната стойност е плътна черна точка.

0
20/12/2015 13:24:53
idmitrov avatar idmitrov 55 Точки

Привет, надявам се това да ти помогне:

http://stackoverflow.com/questions/23167637/is-it-possible-to-change-the-color-of-selected-radio-buttons-center-circle

1
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

Стана :)

Благодаря за линка.

Имам още един въпрос- за да го направя кръгчето 3д използвам:

input[type='radio']:checked:before {
    background:blue;
    background: radial-gradient(circle at 3px 2px, white 1%,  blue 50%);
}

Но пак не е както  в заданието :)

Май там са използвали каринка?

0
idmitrov avatar idmitrov 55 Точки

Привет отново,

ами може да си поиграеш и с box-shadow на същият селектор.

Пример: 

box-shadow: 0 0 0.1rem 0.1rem #000;

Относно примера, по-скоро са снимали самият калкулатор как изглежда в Windows и са го качили като задание, идеята е да се концентрираш върху елементите на калкулатора, кой бутон как/къде да го позиционираш, навигацията горе и прочие :) честно казано това с радио бутона (цвят/визия)  най-вероятно не се е и изисква поне според мен..говоря само за радио естествено, останалите имат значение :)

Ако държиш на детайлите все пак, може да си поиграеш :) 

ето и аз се заиграх малко, но не чак толкова :P http://prntscr.com/9ghn9m

 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.