Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

mbencheva avatar mbencheva 52 Точки

Ще използвам темата да задам един безобразно тъп въпрос, ама не намирам отговор в интернет:-(

Използвам PyCharm Comunity Edition: и като напиша например turtle.    - очаквам да ми го authocomlete-не с forward, speed,left i t.n., ама тз..Autocomplete-ва ми, но не с основните(за мен) методи. (сложила съм import turtle).

Благодаря за коментарите

Мария

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

Това е познат проблем на PyCharm под Windows. За съжаление за момента не са ни казали как това може да бъде оправено. Специално за търтъл можеш да инстанцираш костенурката в друга променлива и тогава ще стане. Но за други неща като например input() няма да се получи и ще трябва други workaround-и.

myTurtle = turtle.Turtle()

Ако имаш проблеми с аутокъмплийта на стрингове дошли от input()

userInput = "" + input()

Поздрави,

Иван

4
aanguelov avatar aanguelov 219 Точки

Очевидно PyCharm не се разбира много добре с Windows.

Дефинирай си променлива t = turtle.Turtle() и на t-то ще имаш пълен autocomplete

1
mbencheva avatar mbencheva 52 Точки

Супер сработи, 

мeрси!

и още един смотан въпрос, това така да се каже "КПК ли е с питон-а"?

Че малко безмислен код, само заради един autocomplete?

0
07/01/2016 19:32:07
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Едва ли някога в нормална среда ще ти се наложи е така да пишеш в глобалскоупа. Да приемем, че този търтъл ще го даваш като аргумент на някой метод. Просто анотираш метода какъв тип получава и вече има аутокомплийт.

import turtle

def draw_with_turtle(drawer: Turtle)

      drawer.forward(40)

 

draw_with_turtle(turtle)

1
supersane avatar supersane 234 Точки

Ами, PyCharm забелязах, че се кара(подчертава) на някои места, където трябва да има примерно 2 нови реда като се дефинира нов метод или спейсове около операторите и т.н. Предполагам това са по-основните неща, не мисля, че е като да имаш StyleCop във VS. :D :D

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

IntelliJ Framework-а (върху който стъпва PyCharm) е много мощен с доста дебел code analysys. Ако му разчовъркаш настройките можеш да го направиш и по-удобен от StyleCop за VS :)

1
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Ако работеше autocomplete щеше да е безсмислен, като не работи - има си голям смисъл :)
Не мисля, че КПК-то има нещо общо с неработещо ИДЕ :)

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

@RoYaL,

Пробвах да подкарам средата под Ubuntu 14.04 и имам същия проблем с authocomlete/intellisense, както и под Windows. Имаш ли идея защо става така? Не съм записан за курса, но го следя с интерес и искам да имам поне един добре работещ PyCharm.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

С кои типове имаш проблем? С костенурката ли? За Линукс ти трябва допълнителен пакет python-tk.

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Аз също съм с Ubuntu 14.04 LTS и autocomplete си работи супер. Проблем имах с turtle.exitonclick(), не се autocomple-тваше, но останалите методи си излизаха, както и другите неща от питон, които сме ползвали до сега. Разгледай в гугъл и настройките, да не би да се налага да направиш нещо допълнително, въпреки че не ми се вярва.

0
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Костенурката, да. Сложил съм и този пакет и пак не бачка. Пробвах и по настройките за пипам, но без резултат. Остана само да махна всичко и да го инсталирам начисто пак.

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Пробвай с преинсталация на PyCharm.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.