Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Проблем с R#9.1 & StyleCop

Здравейте,

Опитах се да инталирам Resharper 9.1 и в него да интегрирам StyleCop(който вече имах). Работя с Visual studio 2015 и следвах ето тези стъпки от този Линк. Първоначално се обърках и инсталирах Resharper 9.2, но всичко вървеше добре, докато не се опитах да тествам дали е сработило- за съжаление всеки път, когато дам "Run StyleCop" в някой solution ми излиза ето тази грешка- цък. Преинсталирах Resharper-a и го сложих на по-долната версия(9.1), но пак не се получи. Преинсталирах и StyleCop, но без резултат. Няколко пъти преинсталирах самата приставка на Resharper за интегрирането, но отново нямаше никакъв резултат. Иначе StyleCop си върви без проблем, когато приставката не е инсталирана.

Наистина бих бил благодарен, ако ми помогнете с решение.

0
Fundamentals Module 07/01/2016 19:29:52
supersane avatar supersane 234 Точки

Аз инсталирах ReSharper10 и от неговите extension-и изтеглих StyleCop. Мисля, че се сработват много добре заедно, няма какво да run-ваш, то си работи StyleCop-a, щом работи и ReSharper. Пробвай го, но внимавай, понежее като напишеш в extension manager-a на ReSharper "StyleCop" май има две приставки. Едната е нещо от сорта "StyleCop for Resharper", а другата "ReShaper.StyleCop". Едната работи супер, другата сбъгясва обаче, това го четох дори някъде из jetbrains. В момента съм с Линукс и за съжаление няма как да ти кажа коя точно работеше, но по спомен е "ReShaper.StyleCop", може и да се лъжа. Ама пробвай де, ако не стане деинсталираш приставката и слагаш работещата. Дано съм ти бил полезен. :)

2
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравей,

Пробвах по твоя начин и сега имам StyleCop под R#10, но не мога да да ползвам изрично нито една от функционалностите на StyleCop, но това не е проблем, защото R# показва съответните правила, взети вече от StyleCop, и дори има някакъв autocomplete.Мисля, че горе-долу нещата са наред само е доста дразнещо да излиза някакъв мазен ерор, но предполагам това е най-доборото за момента.

П.П. Сега ползвах StyleCop by JetBrains, докато при другото ми даваше по-горните грешки.

0
08/01/2016 11:34:04
supersane avatar supersane 234 Точки

От настройките на Решарпъра, можеш да променяш всичко по StyleCop-a. Ерора ти не мисля че е от приставките, които си инсталирал, по-скоро ако имаш някаква друга версия инсталирана от .ехе. :)

0
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Моята основна грешка в случая е- мислех, че трябва да имам Visual StyleCop и StyleCop by JetBrains едновременно . Сега, когато премахнах първото, нямам проблеми и имам функциалността на StyleCop, което е fine by me и всичко изглежда работи коректно... за сега.

1
08/01/2016 23:45:17
supersane avatar supersane 234 Точки

Супер, дано не е само за сега. :D

1
beholder avatar beholder 2 Точки

Дано сте прави, при мен също работи само комбинацията R# 10 + stylecop by jetbrains(от extension manager). Първо имах проблема, че не можех да поставям breakpoints и да дебъгвам нито ръчно нито с shortcut. След реинстал ми се загуби цялата stylecop секция в cleanupcode на resharper (безценното ctrl+alt+f), но така или иначе там бяха само правилата за документация та се живее, но така и не открих решение за този проблем. Иначе ръчно всички правила на style cop ги показва, но автоматичния cleanup ще е без документация. И един път трябваше повторно да му оказвам наново да ползва keyboard shortcuts на решарпер, че само си ги върна тези на vs 2015, но иначе това е комбинацията.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.