Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

За "чужденците" - кандидат студентите от чужбина - какво мислите да правите за изпита? Update: И след него.

Здравейте,

Четейки из темите на форума, виждам, че напоследък започва да се говори за изпит, за дати и т.н., което е нормално, наближава все пак, та се замислих как по дяволите ще се явя на изпит, като съм на 3600 км от България.

За да получа правдоподобна информация се обърнах направо SoftUni и ми отговориха, че засега изпитите могат да се проведат само  присъствено. Аргумента беше, че няма как да се гарантира честността, с което съм съгласен.

Разбира се хрумна ми да предложа да си пусна уеб камерата или да се снимам с видео камера докато решавам задачите.

 

Отварям темата, за да помоля всички "чужденици" - вярвам, че не само аз съм такъв - да минат от тук и кажат какво мислят да правят по въпроса с явяването на изпит, ако към момента не могат да си пътуват до София.

 

И от друга страна темата е за SoftUni, да кажат дали обмислят да се позволяват онлайн изпити. Все пак в информационната ера, в която живеем, трябва да има начин да се явим на изпит от вкъщи или от Starbugs.

 

 

P.S. Аз съм в Мадрид. Ако има хора наблизо, обаждайте се, ще решаваме задачи заедно.

 

Поздрави

4
Въпроси за SoftUni
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Мисля, че СофтУни не са длъжни никому да предоставят чак толкова дистанционна форма на обучение. Да, ООД е, но се опитва да бъде Университет ;-) В кой университет точно имате привилегията да не присъствате въобще, да предавате домашни онлайн и т.н. благинки? Кандидатствайте за някой университет в чужбина - първо ще трябва да плащате ботафорни семестри, второ ще трябва да се преместите в съответната страна, а не просто да хващате самолетчето само по време на сесия, така че пичове, имам новина за вас - ако искате да изкарате университета, ще трябва да направите нужната саможертва за това. Без лоши чувства :)

2
WhatTheFoxSay avatar WhatTheFoxSay 61 Точки

В доста университети(в България и най-вече в чужбина) има изцяло дистанционна форма на обучение. Европа дори даде доста пари тези години за направата на такива платформи в нашите ВУЗове.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Изключвам онлайн университетите, за тези които съществуват наистина, би ми било интересно да чуя кои са? :) Аз наистина не съм наясно да има подобна практика. Дай някакво по-голямо инфо? Кои университети, как им се получава дистанционната форма - изпити, етс?

0
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

Така казано звучи логично. Искаме много, не реално какво даваме насреща?

Относно "В кой университет имате привилегията да не присъствате въобще, да предавате домашни онлайн и т.н. благинки?" -  а кой каза, че СофтУни е обикновено университет? Май по нищо не си прилича. Започна да проповядва една доста радикална идея и тя работи от години. Даже според думите на създателите MIT го направиха по-късно. Идеята им е, както казват, да дават качесвено образование на хиляди млади хора. И ние сме част от тези хиляди, макар и малка част, но все пак част.

0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Пич по-леко с изявленията!!! Самолетчета, кандидатстване в чужди университети, саможертви...

Много знаеш ти за саможертвата, която всеки е направил, та си позволяваш да коментираш нещо, което не те засяга пряко!!!

Айде със здраве, спирам дотук, че нещо много мисли напират да излязат и може да не се харесат на модераторите!!!

2
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

Когато правех CCNA курса, изпитите след всяка тема си ги правехме от въщи. Аз съм правил изпит от И-нет кайвенета. Само изпипите за края на всеки семестър ни бяха в час, но не беше изискване нито на Sisco Systems, нито ка академията, където учехме.

Всичко това обече се компенсираше със сертификанционния изпит - зала за 6 човека с видео заснемане през цялото време.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.