Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Trolll avatar Trolll 30 Точки

Trolll master - hate it with style ;)

Абе този форум става доста сухарско място - верно е, че сме се събрали да учим, ама някой яко прекаляват със стремежа си да вземат няколко точици.

Минавам право на въпроса ето ги нещата, които ми докарват тънка хейтърска усмивка:

1. Праскане на минуси на готини решения - някакъв човечец се е трудил да реши някоя по - завъртяна задачка, намерил решение, постнал го и хоп намира се някой да му праска минуси още от съблекалните дето се вика. Пичовете с готините решения - продължавайте да си ги поствате - има и луди хора, които ги четат внимателно и ги намират за полезни.

 

2. Оценяване на домашни - задачките от първата домашна в общи линии се решават на 3 реда, тези със звездичките се решават на 5-6, но чета статия на някакъв знайко, дето подробно обяснява как задачите, които проверил не били издържани стилистично и програмиста не бил обхванал всички изключения. Пич имам новина за тебе - и троловете могат да трайпарсват и да си направят конзолата 1001 реда, ама вместо да се заяждат за глупости с хора, които тепърва се сблъскват с програмирането, предпочитат да изядат една конкурсна задача от типа Теленце No.5 (в смисъл пета задача от изпитите на Телериг ;))

 

И на последно място:

3. KEEP CALM AND LEARN TO CODE - моят съвет е да отделяте време и енергия да решавате наистина трудни проблеми (лични или на ваши състуденти), а не да се изцъкляте в някакви битовизми и негативизми. Една от основните цели на форума е да ни научи как хем да сме конкуренти, хем да сме отборни играчи. Ако поствате само заради 10-те процента сте загубили играта - да клечиш цял ден и да търсиш кусури е твърде висока цена за тези точици.

С уважение,

 

дребна тролска душица с фалшив профил

 

P.S. Праскайте минуси на воля

 

 

Тагове:
frisky avatar frisky 16 Точки

+1 за темата.След коментарите от домашното ми се уби желанието да ги качвам.Смисъл като супер начинаещ по-голямата част от домашното съм изпозлвал нещата, които са ни показани на лекцийте, а те пичовете ми пишат някви техни си начини на решаване, не мисля че така е коректно(в случай че моите задачи отговарят на изискванията :)).

1
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Според мен просто някои хора са се ентусиазирали здравата да си човъркат по кодовете и задачките. Аз лично се кефя на тези неща, защото научих доста неща покрай advanced решенията.

1
frisky avatar frisky 16 Точки

Под advanced решенията имаш в предид задачите които хората са пускали в форума.Това е малко по различно, защото със знанията от лекцийте и упражненията до сега, може би по-различен начин ще реша задачите от първото и второто домашно =)

1
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Имах предвид задачите от домашните, обаче леко модифицирани - примерно да проверява юзера какво въвежда, или да се използват неща от следващите лекции. От един колега видях как да слагам цветове по текста в конзолата и си играх малко да си рисувам шаренийки и т.н. От друг видях нещо, което Наков го показа чак на лекцията за Advanced C# topics, но ми свърши работа да реша задача от 4 домашно и т.н.

1
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Напълно съм съгласен с колегата @kyamaliev , аз като се учих първия път едно 30-40% процнета от които научавах бяха от форума на телерик  където има много по advanced решения от моите, които ме карат да експиремиентирам и да търся в гугъл как работи еди какво си , което смятам че е must практика ако искаш да напредваш с по-бързи темпове и да овладяваш езика C#  и .Net платформата. И както Наков казва "Тук сте за да се начуите да учите". Умението да се самоубучаваме е много по важно от лекциите според мен, и полезно с каквото и да се занимаваме.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.