Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Eclipsa avatar Eclipsa 30 Точки

За точките... някой може ли да обясни?

Виждам в профила си, че за всеки преминат курс събирам определен брой точки. Някой може ли да ме осветли как точно се формират тези точки, защото нямам никакво обяснение как може от курс, на който съм била записана в онлайн формат и не съм имала никаква активност по него (не съм предавала и оценявала домашни, не съм се явявала на изпит... ама съвсем, съвсем нищо!), да имам ОТРИЦАТЕЛНИ точки. Пълна мистерия...

 

Тагове:
0
Open Courses
valcho62 avatar valcho62 178 Точки

Колко са ти отрицателните точки ?

Има вероятност предаването на домашни да е нулата и ако не предадеш никакво да е минус. Плюса да е ако те оценят добре. Същото да е и с оценяването на други домашни .Нулата да е оценка на 3 домашни..

Имайте предвид че системата Биг Брадър все още не е изпипана и може да има бъгове ;-)

0
Eclipsa avatar Eclipsa 30 Точки

-0.20

0
Eclipsa avatar Eclipsa 30 Точки

Точно там е мистерията: ако дават +/- една точка (цяло число), как са се получили -0.20?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Има голям шанс да получаваш минуси, тъй като постовете ти не носят принос към общата полезност на темата, а просто са разсъждения над някакъв проблем. Минусите отразяват това, когато дойде читател впоследствие дали да обръща внимание на този пост или не. Аналогично, ако отговоирш грешно на някого или поста ти не е полезен към въпроса, бих му сложил минус, за да може случаен минувач впоследствие, който търси отговор на същия проблем, да не се подведе от поста ти.


Например в този случай конкретната дискусия е абсолютно излишна и не носи принос към проблема. Ако се дават 5 точки за форум, и максимум е 25 плюса, които дават тези 5%, то тогава 5 плюса във форума давата 1% в курса, съответно един плюс дава 0,20%. Аналогично един минус ще дава -0,20.


Темата за минусите и какво е тяхното приложение сме я дъвкали много, най-вече в тази тема: https://softuni.bg/forum/3732/minusite-vyv-foruma-kakva-e-polzata-ot-tyah

Контрол над вотовете във форума от човек според мен е невъзможно да бъде наложен. По-скоро е добра идея да се иска коментар, когато се гласува за даден пост.

0
pebodi avatar pebodi 29 Точки

Тези стрелки, надолу-нагоре, нещо от типа -  like-dislike, дават по +- 1 точки. С тези минуси, като че ли се компенсира липсата на бутон "dislike" в социалните мрежи. 

-2
pebodi avatar pebodi 29 Точки

Вие в момента имате 25 точки, къде ги веждате тези -0.2?

-2
pebodi avatar pebodi 29 Точки

В един пост ме бяха "опраскали" с минус 2 точки. Имах 9, станаха 7. Дадох "скрий поста" и точките пак ми станаха 9. почувствах, че все едно съм спечелил на тото, тройка примерно ... Вероятно, това е идеята, неприятните за някой постове да си ги прибереш, т.е., обещаваш да слушаш, и ти възстановяват статуквото. Сега имам 10 точки, да видим, на кой му е криво, че неделята свършва и утре е понеделник ...

-3
pebodi avatar pebodi 29 Точки

Ще завърша моето участие в тази тема с днешните минуси към мен. В тема, която колега беше открил с въпрос за github написах, че след като съм качил там проекти, ми се е счупило visual studio и се принудих да използвам xamarin studio, тъй като не зная как да реша въпроса с visual studio. За което получих минус една точка. Би следвало модераторите да оценяват правилността на минусите, а защо не и плюсовете и да ги коригират или да премахнат този негативен вот за щяло и нещяло. Според мен, минус трябва да се дава или за обиден пост или за неграмотен такъв.

-3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.