Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

Оценката от изпита по "Основи на програмирането"

От изпита изкарах 225 точки, а имам 3.11. Нали за 3.00 се искат 100 точки? Аз имам много повече от 100 точки, а оценката ми не е много различна от 3.00. Освен това имам предадено някое и друго домашно, проверявал съм домашни, имам минимално участие във форума. Някой има ли някакво адекватно обяснение? Не че има голямо значение дали оценката ти ще е 3.00 или 4.50, но все пак съм озадачен.

Тагове:
1
Programming Basics 22/01/2016 23:47:56
miroLLL avatar miroLLL 95 Точки

Докато се води дискусия, реших и аз да се вмъкна да попитам нещо.

Още преди изпита си бях задал цел от 400 точки минимум, които трябва да изкарам за да бъда доволен от себе си и да влезна спокойно в СофтУни. Следователно се стремях и да ударя повече от оценка 5 за да ми бъде изкаран и сертификат. На изпита изкарах 337 точки, за мое разочарование. 1 - 100т., 2 - 87т., 3 - 100 и 4 - 50т. Бях разочарован от това, че съм решавал доста по трудни задачи от тези на изпита и в последния час от него не можах да разбера къде ми гърмят 2 те задачи и от там и желания от мен брой точки. Буквално бях зациклил и не знаех какво да направя.. Както и да е..

От самият изпит бях забравил, че имам и допълнителни точки от предаване,оценяване на домашни и форумна активност. И си казах, "Нямам 400 точки, следователно нямам оценка 5 и сертификат". Бях решил да се явявам на повишителен сега февруари месец. Неволно след това видях следната информация в профила си

АКТИВЕН Programming Basics - октомври 2015 Присъствено 17/10/2015 17/01/2016

Programming Basics - приемен изпит - 17 януари 2016: 337

Точки общо:76.32
Точки изпит:53.92
Точки други:22.40
Място: 39

Много добър (5.32)

 

Имал съм 76,32 точки от общо 100, които явно водят оценка 5.32.

Има ли нужда да се явявам на повишителен, за да изкарам по висока оценка и точки?

С тази оценка и точки получавам ли сертификат?

Какво бихте ме посъветвали, защото ми е адски объркано по главата..

 

П.П - Малко ще се отклоня от темата, като споделя с вас двете задачи, които ме провалиха на изпита. За да кажете къде съм ОАКАЛ нещата.

02.Problem-BeerStock

04.Problem-MasterHerbalist

Благодаря ви!

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

На всички курсове в СофтУни, на които имаш оценка над 5 получаваш сертификат.

1
EvgeniyaL avatar EvgeniyaL 35 Точки

На втора задача ти прелива умножението на 28-ми и на 33-ти ред, защото по условие инпута на броя на каси или стекове можеше да е максималната стойност на int  2147483647. А на четрвърта задача обхождането на стринговете не ти е правилно. По условие можеше да имаш часове, чиято стойност да е по- голяма от дължинта на стринга, в такъв случай трябваше да го обхождаш няколко пъти. Това става, като си делиш остатъчно итерираната променлива на дължината. Примерно int index = i%string.Lenght;, а в цикъла итерираш i докато е помалко от hours. Поздрави!

1
26/01/2016 12:15:04
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.