Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

antonp1p2 avatar antonp1p2 17 Точки

ASP.NET -> Как да bold-на subString от GridView Cell ?

Ами, значи имам DropDownList, input TextBox и бутон. Идеята ми е че трябва от базата данни да изкарам всички редове, които имат в съответната си колона избрания елемент от DropDownList-a и в полето си за описание съдържат стринга, които потребителя е въвел в TextBox-a. Използвам GridView, за да изкарам таблицата със съвпаденията.

До тук добре изкарвам всичко, но трябва и да маркирам с болд subString-a, който мачва с въведения от потребителя в текстБокса.

Надяваме се, че сте ме разбрали. Ето и кода - >

HTML-a : - > http://pastebin.com/DYgNhshL

.cs файла -> http://pastebin.com/nT2rU7KA

Тагове:
0
Advanced Level: Back-End
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Ето това ти трябва: забраняваш енкодването на html и заместваш търсения стринг с html, който го форматира.

Иначе ние на работа предпочитаме да си имплементираме наследник на ITemplate, който всъщност е съвкупност от asp контролки, в твоя случай може да има вмъкнати лейбъли, на вътрешния от които да имаш зададен клас, чрез който да го правиш болднат. Този темплейт го подаваш на грида като колонка и отново при RowDataBound му попълваш стойностите

1
antonp1p2 avatar antonp1p2 17 Точки

В стака това е моят въпрос. Някой ми отговори точно което ми трябва. Иначе тамън навлизам в асп и още ми е малко объркано какво се случва.

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

:) Въобще не видях, че въпросът е същия като твоя :) Ако имаш питанки може да се свържеш с мен. Обикновено съм в скайп. Нямам големи претенции, но ако мога ще помагам.

1
antonp1p2 avatar antonp1p2 17 Точки

Ами, да определено може да ми трябва помощ, ще те добавя като седна на лаптопа. :)  Все още не знам дали ще навляза по-надълбоко в асп за сега. Това ми беше таск, който ми пратиха след първото интервю в една фирма тук.

0
28/01/2016 15:46:44
quickben avatar quickben 966 Точки

Според мен идеята е сам да се справиш а не някой друг да ти го направи, то си е за теб в крайна сметка, после ако те вземат на база на това, че сам си се справил със задачата, какво ще правиш когато ти се даде далеч по-сложна?

Знам, че не ми е работа да се намесвам по-този начин, но все пак си пуснал тема в публичен форум :)

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Дори и в Софтуни не ни учат да си го правим сами. Щом има информация по форумите, защо да не я ползва човека. Като няма идея да стои и да чака да му падне от небето ли?!

1
quickben avatar quickben 966 Точки

Казано така си 100% прав.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.