Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Здравейте! Имам проблем с интернета на витруалната машина - и не мога да направя мост.

Когато мрежовият адаптер е NAT, виртуалната машина има достъп до интернет. Когато дам на мрежов адаптер, виртуалната машина вече няма нет sad Рестартирах всичко няколко пъти, няма подобрение.

Иначе лаптопът е вързан към рутер, така че не би трябвало да има проблем с IP-тата. IP-то на рутера е 192.168.0.1, а на лаптопа - 192.168.0.101.

П. П. Когато напиша sudo ifconfig в терминала, ми се дава IP 10.0.2.15 !?!

0
vladiant avatar vladiant 41 Точки

За каква витруална машина става въпрос? Аз съм с Vitrual Box и обясненията от лекцията ми свършиха работа. Подобно IP имах когато бях на NAT.

0
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Аз съм с последна версия Virtual Box 5.x на Windows 7.

 

0
vladiant avatar vladiant 41 Точки

За съжаление не съм в състояние да проверя дали може да стане, но ще ти предложа да опиташ Network Settings->Attached to: Bridged Adapter. Ако рутерът ти автоматично раздава адреси, то би трябвало да стане. При мен не е така и разбира се не стана, но за това имаше предупреждение на лекцията. Имам Linux машина с други начин на връзка и там проработи. Успех!

0
06/02/2016 21:25:50
MartinKuvandzhiev avatar MartinKuvandzhiev 72 Точки

Влез в рутера си и виж, кой ти е адреса. Там ги пише всичките.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.