Loading...
Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Python курс - мнения за организацията на курса

Здравейте, 

Искам да обърна внимание на организацията свързана с запис на видеата и следването на предварителния план. Не разбирайте темата погрешно. И двамата трейнъри са изключително добри, но като че ли не обръщат достатъчно внимание  на записите и материалите, които са нужни на хората (като мен) записали се онлайн.

Проблем 1.

Всеки чифт от видеа ( камера и скрийн) по съответна лекция се разминават. Имам предвид, че едното видео често започва от началото на лекцията ( най-често камерата), а скрийна от средата. Свикнал съм да гледам скрийн записа защото се вижда всичкия код, но често се случва да говорят за нещо, което не разбирам и сякаш съм пропуснал нещо. В последствие се налага да пусна и записа от камерата за да разбера, че има запис около 1 час теория която липсва в скрийн записа. 

Проблем 2.

Забелязвам, че има несъотвествие във видеата и лекцията по план. Например видео 3 по план предназначено за функции, параметри и т.н. а във видеото се говори за лекция номер 2 (стрингове и вградени структури данни). Това за хората от текущия курс мисля не представлява проблем, но се губи устойчостта на материалите. След време, някой ще иска да учи питон и като влезе да гледа материали от текущия курс в сайта ще бъде доста объркан.

Поздрави,

Ивайло

9
Python 21/01/2016 10:33:20
marks avatar marks 23 Точки

Липсва видеото за лекция 10 - HTTP. Съществува ли такова видео и има ли някаква надежда да бъде качено?

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Ето, просто заглавието е объркано.

1
Kosta avatar Kosta 35 Точки

Видеата са разместени лекичко smiley
Мисля, че това е което търсиш. Същинската тема започва по-късно във видеото.
 

1
15/02/2016 09:03:52
marks avatar marks 23 Точки

Благодаря. Няколко пъти го пусках, но го отхвърлях заради началото което започва с Бази Данни.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.