Професионална програма
Loading...
G.nikolovv avatar G.nikolovv 5 Точки

Connection String to SQL Server

Здравейте. Имам MVC 4 приложение и база данни в LOCALDB.

Въпроса ми е как да е прехвърля на SQL Server Express, имам следните стринг връзки:

<connectionStrings>
    <add name="DefaultConnection" connectionString="Data Source=(LocalDb)\MSSQLLocalDB;AttachDbFilename=|DataDirectory|\aspnet-MvcMovie-20160203123548.mdf;Initial Catalog=aspnet-MvcMovie-20160203123548;Integrated Security=True" providerName="System.Data.SqlClient" />
    <add name="MovieDBContext" connectionString="Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=|DataDirectory|\Movies.mdf;Integrated Security=True" providerName="System.Data.SqlClient" />
      </connectionStrings>

Тагове:
0
Advanced Level: Back-End
Cloud_fs avatar Cloud_fs 1 Точки

Здравей, 

В случая имаш следните два файла с разширение:

.MDF  и .LDF, тъй като съм се сблъсквал с подобен случай, в моя разбира се един мой  клиент пожела да му качим информацията в базата данни предоставяйки ми тези файлове. За съжаление работя с Plesk Панел под Win и единственият Вариант е да го вкара в .bak разширение и да се импортне бекъпа в базата.

Тъй като най-добре и нагледно е обяснено на линка който ще ти дам, то там може да разбереш как става това:

https://support.resellerclub.com/helpdesk/index.php?/Knowledgebase/Article/View/260/5/steps-to-attach-mdf-and-ldf-files-of-mssql-databases-to-convert-it-to-bak-format

Колегите от RC са го описали много добре и подробно, като по този начин лесно може да си качиш базата без да се мучиш да я качваш по труден начин или да започваш на чисто :). 

След това може да използваш примерен connection string, като този :

<connectionStrings>
        <add name="WebsiteConnection" connectionString="Data Source=.\MSSQLNEW2012,2012;Integrated Security=False;User ID=Your_user;Password=Your_password;Database=Your_database" providerName="System.Data.SqlClient" />
        <!--<add name="WebsiteConnection" connectionString="Data Source=(LocalDb)\v11.0;Initial Catalog=ZahanetWebsite;Integrated Security=True" providerName="System.Data.SqlClient" />-->
    </connectionStrings>

.\MSSQLNEW2012,2012 - хоста/SQL сървъра (2005 ..2008 ..2012 ...) и порта за да се свържеш с базата 

Дано съм ти бил полезен, в случай че съм те разбрал правилно. :))

0
22/02/2016 15:51:56