Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

G.nikolovv avatar G.nikolovv 5 Точки

Connection String to SQL Server

Здравейте. Имам MVC 4 приложение и база данни в LOCALDB.

Въпроса ми е как да е прехвърля на SQL Server Express, имам следните стринг връзки:

 

<connectionStrings>
    <add name="DefaultConnection" connectionString="Data Source=(LocalDb)\MSSQLLocalDB;AttachDbFilename=|DataDirectory|\aspnet-MvcMovie-20160203123548.mdf;Initial Catalog=aspnet-MvcMovie-20160203123548;Integrated Security=True" providerName="System.Data.SqlClient" />
    <add name="MovieDBContext" connectionString="Data Source=(LocalDB)\v11.0;AttachDbFilename=|DataDirectory|\Movies.mdf;Integrated Security=True" providerName="System.Data.SqlClient" />
      </connectionStrings>

Тагове:
0
Advanced Level: Back-End
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Цялата работа е, че нямаш Db Filename когато става въпрос за база данни със сървър. За SQL експрес отделно дейта сорсът е .\SQLEXPRESS

1
G.nikolovv avatar G.nikolovv 5 Точки

Ясно. 

Създал съм апликацията с Code First и имам .mdf файл в AppData, не мога ли да е мигрирам или незнам как е точния термин, на Sql server  да не е localDb:)

Благодаря.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Принципно ако направиш това, което казах, ще стане, само че ще започнеш на чиста база. Ти искаш да прехвърлиш и данните ли?

1
G.nikolovv avatar G.nikolovv 5 Точки

Да, искам данните да се запазят.

0
Cloud_fs avatar Cloud_fs 1 Точки

Здравей, 

В случая имаш следните два файла с разширение:

.MDF  и .LDF, тъй като съм се сблъсквал с подобен случай, в моя разбира се един мой  клиент пожела да му качим информацията в базата данни предоставяйки ми тези файлове. За съжаление работя с Plesk Панел под Win и единственият Вариант е да го вкара в .bak разширение и да се импортне бекъпа в базата.

Тъй като най-добре и нагледно е обяснено на линка който ще ти дам, то там може да разбереш как става това:

https://support.resellerclub.com/helpdesk/index.php?/Knowledgebase/Article/View/260/5/steps-to-attach-mdf-and-ldf-files-of-mssql-databases-to-convert-it-to-bak-format

Колегите от RC са го описали много добре и подробно, като по този начин лесно може да си качиш базата без да се мучиш да я качваш по труден начин или да започваш на чисто :). 

След това може да използваш примерен connection string, като този :

<connectionStrings>
        <add name="WebsiteConnection" connectionString="Data Source=.\MSSQLNEW2012,2012;Integrated Security=False;User ID=Your_user;Password=Your_password;Database=Your_database" providerName="System.Data.SqlClient" />
        <!--<add name="WebsiteConnection" connectionString="Data Source=(LocalDb)\v11.0;Initial Catalog=ZahanetWebsite;Integrated Security=True" providerName="System.Data.SqlClient" />-->
    </connectionStrings>

.\MSSQLNEW2012,2012 - хоста/SQL сървъра (2005 ..2008 ..2012 ...) и порта за да се свържеш с базата 

Дано съм ти бил полезен, в случай че съм те разбрал правилно. :))

0
22/02/2016 15:51:56
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.