Loading...
maria1186 avatar maria1186 0 Точки

Notice: Undefined offset: 1 и Undefined index

Notice: Undefined offset: 1 in,Notice: Undefined offset: 2 in,Notice: Undefined index: in    това получавам докато работех върху кода от тази лекция "Работа със сесии и файлове" http://academy.telerik.com/student-courses/archive/php-web-development/resources  .

Ползвам кода  който е даден от предната лекция ,така както го прави Гатака.Къде може да бъркам,случват ми се такива грешки и когато писах мой код.Прохождаща съм в PHP  и имам нужда от помощ.

П.П Зададох въпроса си и във форума на Телерик ,но нямам никакъв отговор,надявам се тук да намеря .smiley

 

 

0
PHP Web Development Basics 23/02/2016 16:08:28
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Е покажи частта от кода, която гърми, сега искаш да отворим линка, който си дал, да намерим тази лекция и да видим къде е тоя код, тъй като аз не го намерих от първия път и после да дъбегнем целия код?

По принцип когато търсиш помощ, трябва да покажеш и малко усилия, че си разбрал проблема. А не - ръннах някакъв код, той даде някаква грешка - заповядайте.

1
maria1186 avatar maria1186 0 Точки

RoYaL  благодаря за включването ,лекцията я дадох само за отправна точка.Приемам забелжката ,че трябваше да покажа и кода.

<?php 
$pageTitle='Списък';
include 'header.php';
$groups=array(1=>'Храна',2=>'Транспорт',3=>'Дрехи',4=>'Други' );

?>




<a href="form.php">Добави разход</a>
         <table style="border: 1px solid red;">
        <tr>
         	<td>Дата</td>
         	<td>Име</td>
         	<td>Сума</td>
			<td>Вид</td>
		</tr>
         	
	<?php 
	if (file_exists('data.txt')) {
		
		$result= file('data.txt');
		foreach ($result as $value) {
			$columns=explode('!', $value);
			echo '<tr>
			<td>'.$columns[0].'</td>  ----> line 27
			<td>'.$columns[1].'</td>	----> line 28
			<td>'.$columns[2].'</td> ----> line 29
			<td>'.$groups[trim($columns[3])].'</td> ----> line 30
			
			</tr>';
		
		}
		
	

	}


	?>




         </table>



<?php 
include 'footer.php';

?>

Това са грешките от index.php ,който съм пуснала по-горе :) 

[19-Feb-2016 22:46:28 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined offset: 3 in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 30

[19-Feb-2016 22:46:28 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined index:  in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 30

[20-Feb-2016 00:39:13 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined offset: 1 in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 28

[20-Feb-2016 00:39:13 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined offset: 2 in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 29

[20-Feb-2016 00:39:13 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined offset: 3 in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 30

[20-Feb-2016 00:39:13 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined index:  in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 30

Това е извадка  от php_error_ log . Дори го чистих  php_error_ log-а ,но тя грешката като си седи в кода frown

 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Нямаш никаква идея какво прави този код, нали? Четеш някакъв файл, и се опитваш да сплитнеш редовете му по удивителна. Явно във файла няма данни в такъв формат, че да се получат толкова колони. Самият факт, че не разбираш, че чете файл или поне така си мисля, щом даваш код, който чете файл и очакваш да разберем какъв е проблемът, при положение че не виждаме данните, е достатъчно показателен, че ти е рано да учиш за сесии и трябва да се върнеш към основи на програмирането.

0
maria1186 avatar maria1186 0 Точки

Приемам съвета ти,но аз горе съм казала ,че сега започвам ,просто исках да знам какъв проблема wink,някои неща знам какво правят ,но си прав че имам пропуски yes Благодаря ,че се включи smiley

0
maria1186 avatar maria1186 0 Точки

https://www.daniweb.com/programming/web-development/threads/502965/what-is-the-reason-for-offset-in-php#post2198496  .   Ето тук ми отговориха,споделям отговора  за останалите :)

Не видях в отговора да ме карат да  уча еди какво си,само ми показаха решението,а аз  потърсих информация за свързаните с нея  неща.Смятам че Софт.уни е място ,където хората се учат,споделят знанията си ,а не" няма да получиш отговора докато не пораснеш" winkВъпросът ,който е зададен от мен се задава и в други форуми,не вярвам там всички да са начинаещи smileyМалко са хората ,които ще ти помогнат без да те "накълват" за знанията ти laugh

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

И все пак разбираш ли какво точно прави този код? Аз на PHP съм минавал само основите, но всеки един ред ми е кристално ясно какво прави.

Едва ли колегата е искал да те засегне, но преди човек да започне да пише роман, трябва да знае азбуката и граматиката, да е натрупал някакъв речник от думи, да може да структурира думите в изречения, изреченията в свързани параграфи и така нататък. При писането на програми не е много по-различно.

Гледайки грешката и кода, стигам до същото заключение - данните, с които работиш, не са такива, с каквито програмата ти очаква, че ще работи. Борави се с елементарни структури и методи - масиви, цикли, сплитване. Явно е, че имаш пропуски в базови знания с езика, затова предложението на RoYaL да се върнеш към основите е на място. Целта е да насочиш усилията си в попълване на тези пропуски, а не да вземеш отнякъде някакъв код, който не разбираш съвсем, и някой да ти пейстне корекция на този код, която също не разбираш. 

Та, СофтУни е място, в което се учим, но ученето е дълъг път ако искаш да е качествено и основните усилия трябва да дойдат от теб.

0
maria1186 avatar maria1186 0 Точки

laugh  Бре още един отговор ,когато става въпрос за защита  има отговори ,а когато е нужен отговор за знание"няма никой в къщи".Въпросът ,който е зададен от мен се задава и в други форуми,не вярвам там всички да са начинаещи .Ти въобще това прочете ли го Filkolev ???

А аз да върна услугата ,какво трябва да си учим https://softuni.bg/trainings/fasttracks/details/1034 .Когато чуете  стила на преподаване на Коко Данков ,тогава мога да приема  отговорите Ви(не излизайте с това той преподава друго-повтарям стила на преподаване и отговаряне на въпросиyes .Един от най-добрите трейнъри.Другия трейнър от който трябва  да се учите е Иван Ванков -Гатака ненадминат стил на преподаване ,на обяснение.

RoYaL няма как да ме засегне laugh,аз си знам знанията.Не почнах дискусията ,за да я обръщам на предаването"кой е по-по най ",поисках помощ,смятам че останах неразбрана,защото ми се отгаваряше от позиция "Trainer " ,а не от позицията на хора ,които сте били като мен питащи и незнаещи.

Смятам въпроса за приключен,а Вие можете да продължавате да си пишете,няма да отговарям .

 

 

 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не знам какъв е този треторазряден форум, който си дала, но примерите, които черпя са от най-известния, най-използвания и може би най-добрия Q&A сайт - StackOverflow. Там за да зададеш въпрос трябва да покажеш усилия по разбиране на материята.

Моля да се запознаеш с тази интересна дискусия по въпроса http://meta.stackoverflow.com/questions/257868/can-we-please-have-the-lacks-minimal-understanding-close-reason-back както и с тази http://meta.stackexchange.com/questions/19665/the-help-vampire-problem

И ние се опитваме да поддържаме качествено ниво на форума. Това, че има форуми, в които отговарят на такива въпроси е сигурен признак, че мястото ти е там, а не тук. Не очаквай всички форуми да са еднакви. Както и не всички сайтове са еднакви. Едни са с обучителна цел, друга с цел запознанства, трета с рекламна и т.н. Би било абсурдно да отидеш в сайт на обучителна платформа и да го ползваш като сайт за запознанства, не мислиш ли? Така и нашият форум не е do-my-program форум. Съответно се чувствай свободна да не пишеш тук, както си казала в последния си пост.

Просто твоят въпрос, извини ме, е нерелевантен. Аз смятам, че в процеса на учене не трябва да се пропускат разни стъпки. Уеб програмирането е подотрасъл на програмирането, като за да стигнеш до него, трябва да си минал през няколко други стъпки. Както Фил Колев се изрази, за да напишеш роман, трябва да си научил азбуката.

Въпросът ти беше неправилно зададен, доста двусмислен, с никакво разбиране на материята и с недостатъчно информация за него. Както и в другия форум е станало, хората са си помислили, че поне малко имаш идея за какво става въпрос, съответно са ти казали да дадеш съдържанието на файла, но ти им даваш друго съдържание, респективно ти "вадят думите с ченгел", докато ти решат проблема.

Правилно зададен щеше да бъде въпросът "Имам един файл, в който данните са разделени с удивителна, опитвам се да го прочета и да взема всеки ред като сплитна по удивителна, обаче поради някаква причина сплитването не ми връща толкова елементи".

Всъщност много хора хранят езика PHP. И за мен причината е, че много хора вместо да се опитат да разберат основите на програмирането, директно скачат да "правят сайтове" на РНР. Извини ме, ако съм груб, но за съжаление ми се е налагало да работя с много такива хора - които правят точно това. И ми се иска да не се появяват нови такива, затова и парирах въпроса ти и просто ти дадох насоки какъв е проблемът. За съжаление винаги ще има някой форум, като този, в който си питала, където просто да ти напишат решението и в един момент без основни знания да се появиш на работа и да се окажеш наш колега.

В заключение ще ти благодаря за насоките ти относно развитието на трейнърските ми качества. Всеки съвет е полезен.

 

4
27/02/2016 17:29:02
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.