Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

maria1186 avatar maria1186 0 Точки

Notice: Undefined offset: 1 и Undefined index

Notice: Undefined offset: 1 in,Notice: Undefined offset: 2 in,Notice: Undefined index: in    това получавам докато работех върху кода от тази лекция "Работа със сесии и файлове" http://academy.telerik.com/student-courses/archive/php-web-development/resources  .

Ползвам кода  който е даден от предната лекция ,така както го прави Гатака.Къде може да бъркам,случват ми се такива грешки и когато писах мой код.Прохождаща съм в PHP  и имам нужда от помощ.

П.П Зададох въпроса си и във форума на Телерик ,но нямам никакъв отговор,надявам се тук да намеря .smiley

 

 

0
PHP Web Development Basics 23/02/2016 16:08:28
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Е покажи частта от кода, която гърми, сега искаш да отворим линка, който си дал, да намерим тази лекция и да видим къде е тоя код, тъй като аз не го намерих от първия път и после да дъбегнем целия код?

По принцип когато търсиш помощ, трябва да покажеш и малко усилия, че си разбрал проблема. А не - ръннах някакъв код, той даде някаква грешка - заповядайте.

1
maria1186 avatar maria1186 0 Точки

RoYaL  благодаря за включването ,лекцията я дадох само за отправна точка.Приемам забелжката ,че трябваше да покажа и кода.

<?php 
$pageTitle='Списък';
include 'header.php';
$groups=array(1=>'Храна',2=>'Транспорт',3=>'Дрехи',4=>'Други' );

?>




<a href="form.php">Добави разход</a>
         <table style="border: 1px solid red;">
        <tr>
         	<td>Дата</td>
         	<td>Име</td>
         	<td>Сума</td>
			<td>Вид</td>
		</tr>
         	
	<?php 
	if (file_exists('data.txt')) {
		
		$result= file('data.txt');
		foreach ($result as $value) {
			$columns=explode('!', $value);
			echo '<tr>
			<td>'.$columns[0].'</td>  ----> line 27
			<td>'.$columns[1].'</td>	----> line 28
			<td>'.$columns[2].'</td> ----> line 29
			<td>'.$groups[trim($columns[3])].'</td> ----> line 30
			
			</tr>';
		
		}
		
	

	}


	?>




         </table>



<?php 
include 'footer.php';

?>

Това са грешките от index.php ,който съм пуснала по-горе :) 

[19-Feb-2016 22:46:28 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined offset: 3 in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 30

[19-Feb-2016 22:46:28 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined index:  in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 30

[20-Feb-2016 00:39:13 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined offset: 1 in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 28

[20-Feb-2016 00:39:13 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined offset: 2 in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 29

[20-Feb-2016 00:39:13 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined offset: 3 in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 30

[20-Feb-2016 00:39:13 Europe/Berlin] PHP Notice:  Undefined index:  in D:\Xampp\htdocs\Fix\index.php on line 30

Това е извадка  от php_error_ log . Дори го чистих  php_error_ log-а ,но тя грешката като си седи в кода frown

 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Нямаш никаква идея какво прави този код, нали? Четеш някакъв файл, и се опитваш да сплитнеш редовете му по удивителна. Явно във файла няма данни в такъв формат, че да се получат толкова колони. Самият факт, че не разбираш, че чете файл или поне така си мисля, щом даваш код, който чете файл и очакваш да разберем какъв е проблемът, при положение че не виждаме данните, е достатъчно показателен, че ти е рано да учиш за сесии и трябва да се върнеш към основи на програмирането.

0
maria1186 avatar maria1186 0 Точки

Приемам съвета ти,но аз горе съм казала ,че сега започвам ,просто исках да знам какъв проблема wink,някои неща знам какво правят ,но си прав че имам пропуски yes Благодаря ,че се включи smiley

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.