Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

justBeOk avatar justBeOk 194 Точки

Съвети за изпита по Programming Basics и за всички изпити като цяло :)

Здравейте,

това са съвети и практики, които аз лично ще следвам на конкретния изпит, а и на предстоящите като цяло, и ги споделям с вас:

1. Прочети условието на задачата един път внимателно без да пишеш код или водиш някакви записки, за да добиеш представа за общата картина. Отдели поне 5 минути да прецениш по какъв начин ще решиш задачата и какви структури ще използваш, и напиши всичко това на лист.

2. Работи бавно и спокойно.

3. Обърни внимание на constraint-ите и за това дали те могат да създадат някакви exceptional случаи. 

4. Ако копираш парче код внимавай дали си копирал правилното парче код и дали ще трябва да правиш някакви промени на новия код

5. Задължително почивай на всеки 50-60 минути.

6. Наспи се добре предишния ден.

7. Have fun

 

 

23
Programming Basics 13/10/2015 16:34:01
Jinjaar avatar Jinjaar 348 Точки

Напълно съм съгласен с msmilkoff. Прочетете условието и се опитайте да видите голямата картинка.От първо прочитане в повечето случаи е трудно да се разбере какво точно се иска от задача.Опитайте се да схванете идеята и разцепете проблема на колкото можете по-малки.Аз винаги се абстрахирам към условието, като първата ми задача е да си видя входните и изходни данни и от там нататъка пиша нещо което си мисля че ще работи.Задачата изкара ли 60-70/100 значи на логика г/д си я докарал пробваш с constraints някой друг граничен случай, и ако неможеш да изцедиш на бързо още някакви точки, по-добре мини на следващата.На първите ми изпити точно това ми беше грешката че забивах на някоя задача и я мъчех за 100 и файда няма.Спокойствие света наистина не свършва, има и поправка ( след нея вече света свършва :D ) където можеш да подобриш резултата си.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.