Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Като цяло не беше труден изпита, но според мен нулевите тестове бяха твърде малко. 

Ако има някой, който е решил може ли да ми каже къде бъркам при четвърта? Ето моят код: http://pastebin.com/w3kmVU3n

Минават нулевите тестова, а едва 10 точки... Докато видях други хора, на които и двата нулеви не им минават, но имат по 50тина точки :Д

1
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

С този регекс @"#([A-Za-z]+):\s*@([A-Z][a-z]+)\s*(\d+)\s*:\s*(\d+)" задължаваш всички градове да започват с голяма буква и след това да продължават само с малки. Т.е. [A-Z][a-z] трябва да стане [A-Za-z]. Така ще хванеш 80 точки. За последните 20 точки трябва да си осигуриш, че преди началото и края на стринга няма ненужна информация, т.е. ^ в началото и $ в края.

5
geiff avatar geiff 71 Точки

В регекса, твоя код с този регекс #([A-Za-z][A-za-z]+):\s*@([A-Za-z]+)\s*([0-1][0-9]|[0-2][0-3]):([0-5][0-9]) дава 80 точки аз само до там ги докарах.

0
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Тц, тц толкова се чудех къде бъркам, бях тръгнал и самите хора да са [A-Z][a-z]+, но после ги смених, как не се сетих и за хората ех...

0
byclops avatar byclops 126 Точки

Ето го моето решение на четвърта:

https://github.com/byclops/softuni/blob/master/AdvancedCSharp/Exam-28-02-2016/Problem04/Events.cs

Това ми е regex-a: @"^#([a-zA-Z]*): *@([a-zA-Z]*) *(\d?\d:[0-5]?\d)$"

Отделно правя проверка дали часа е по-голям от 23, видя ми се по-просто да го направя извън regex-a.

Най-много ме затрудни да се сетя да че имената на хората и локациите могат да бъдат празни, т.е. [a-zA-Z]* вместо [a-zA-Z]+.

Малко нелогично ми се вижда име празен стринг, сигурно затова се затрудних:)

Другия по-сериозен проблем беше да се сетя да огранича pattern-aс ^ в началото и $ в края, за да елиминирам

Едит: заблудил съм се за празните имена

0
28/02/2016 22:25:18
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Няма празни имена и градове. Дава 100/100 с [A-Za-z]+

П.П.: То попринцип няма и логика градовете да могат да бъдат СоФиЯ, ПловДИв и т.н,, ако така го гледаме :Д

2
28/02/2016 21:44:22
byclops avatar byclops 126 Точки

@biser.stoev

Прав си, заблудил съм се, тъй като в последния събмит съм направил и други промени.

0
geiff avatar geiff 71 Точки

Мен ме е яд че изобщо не се сетих за началото и края на стринга (^ и $).

0
Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

Здравейте, колеги!

За решаването на 4-та задача използвах следния регекс #([A-Za-z]+):\s*@([A-Za-z]+)\s*([0-9]+:[0-9]+) и взимам 80 точки. Като сложа обаче в началото и в края регекса престава да засича дори и редовните input - и. Някой може ли да обясни защо?

0
byclops avatar byclops 126 Точки

@Bogdan1899

Тествах с твоя регекс в моето решение и взимам 100 точки с в началото и в края. Сигурно е някъде другаде проблема.

0
Lamms avatar Lamms 197 Точки

Богдан, пусни си целия код в пейстбин и дай да го погледнем, .

0
Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

Мн странна работа, защото до сега не го бях пробвал в judge - а, а само в regex101 и regexr, където всеки път като поставя ^ и $ преставаше да ми засича и редовните input - и. След като видях, че byclops е пробвал и взел 100 точки и аз реших да го пустна в judge и също взех 100 точки. Та интересно ми е, защо в сайтовете за проверка не засичаше както трябва, а в Judge всичко мина ок.

 

Иначе това е моят код без знаците в началото и края http://pastebin.com/bUSxjscL

0
13/03/2016 08:57:52
byclops avatar byclops 126 Точки

В regex101.com трябва да сложиш modifier /gm за да работи коректно.

g modifier: global. All matches (don't return on first match)

m modifier: multi-line. Causes ^ and $ to match the begin/end of each line (not only begin/end of string)

В C# и двете са enabled по подразбиране.

Понякога се случват такива разминавания, така че не вярвай на 100% на онлайн тестерите, особено като се получават нелогични резултати.

1
13/03/2016 10:08:29
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.