Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Housey avatar Housey Trainer 129 Точки

Ако точките в джъджа са над 100 сте го взели.

1
g.kolev avatar g.kolev 82 Точки

Всъщност при наличието на бонус точки (предаване и проверяване на домашни, силен екипен проект, форум и т.н) е възможно и хора с по-малко от 100 точки в Judge да са го взели, макар и с 3ка.

Но не разчитайте на това.

2
peterborisov avatar peterborisov 123 Точки

Ако точките в джъджа са по-малко от 100 (предаване и проверяване на домашни, силен екипен проект, форум и т.н) не се зачитат :)

1
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Това е много относително. При приемния изпит може да го приемат за праг, но при другите изпити е различно. Резултатите се скалират спрямо общия резултат на всички. Ако изпита е бил по-труден и никой няма над 300 примерно, със 100 точки можеш да имаш дори 4 и нагоре. Ако имаш домашни, екипен проект още по-голям шанс за по-висока оценка.

0
kristian.georgiev avatar kristian.georgiev 15 Точки

А впечатленията ви от изпита? 

Труден ли ви беше? Според мен не беше много труден, но не и лесен. Аз се замотах 3 часа с паркинга и накрая 30т от него. Добре че успях да намеря информация как да пресметна бройните системи на 3-та. 

4-та беше 80% SrabskoUnleashed , но я започнах 20 мин преди края. Яд ме е.

Ще трябва да поправям :(

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Според мен изпита беше доста лесен. Първа задача нямаше никакви уловки. Втора задача не се решава с масив. Аз лично я реших с HashSet<string>. Трета задача уловката е да не се използва Math.Pow. Аз повдигането на степен си го направих с for цикъл, понеже не знаех, че BigInteger класа си има такъв метод.

Четвърта задача с правилен Regex и структура от данни е елементарна:

  1. @"^\s*#([a-zA-Z]+):\s*@([a-zA-Z]+)\s*(([0-1]\d?|2[0-3]?):[0-5]\d?)$"
  2. SortedDictionary<string, SortedDictionary<string, OrderedBag<string>>>

Ето моите задачи:

GtHub

 

3
28/02/2016 20:30:09
Mozez avatar Mozez 55 Точки

:О Какъв е тоя regex за 4-та задача.Това е моя \#([A-Za-z]\w+)\:\@([A-Za-z]+)(\d+)\:(\d+) след като първо премахна whitespase-ите Regex.Replace(input, @"\s+", "")

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Този regex сам си прави валидациите на часовете и минутите и после не се занимавам с проверки... Като обхождам всеки Match директно си слагам в структурата от данни хванатите от групите person, location и time. И със сортиране не се занимавам, понеже използваните структури сами се оправят.

2
28/02/2016 19:35:06
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравей,

Не знам за минималния брой точки за изпита, но ще ти кажа това, което подочух roYal да обяснява, когато го попитаха. Отговора беше нещо от сорта на: "На 11. март ще има защити на teamwork-a, ще вкараме резултатите да се "изпечат" и може би към следобеда ще ги има качени". Като не давам гаранция, че това, което съм "подочул", е вярно на 100%. :)

Поздрави!

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Да, за тези, които са от редовния курс от випуска Ноември 2015 няма как да изкараме резултати преди да разберем колко точки имат от отборния проект, така че ще поискаме да оцените съотборниците си междувременно и веднага след защитите да изкараме резултати, за да може да си направите преценка дали ще ходите на 13ти за повишаване.

1
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Хората, които са правили изпита като Retake и останалите им точки вече са известни също ли тогава ще получат оценки? 

1
28/02/2016 21:47:35
mbeleva88 avatar mbeleva88 69 Точки

Паркирането и в програмирането се оказа сложна задача :D

Аз изкарах само 50т. и с нетърпение чакам да качат тестовете и да ги видя, защото си тествах всякакви варианти и все ми излизаха правилни...

1-ва задача я реших с Dictionery<index, quantity>

3-та освен ,че съобразих ,че трябва BigInteger, съвсем случайно попаднах в интернет на метода BigInteger.Paw и ми минаха и последните 2 теста :)

4-та общо взето Dicionarity-то беше ок, забих най- вече с pattern-a и последните 2 теста тестваха дали си сложил ^ в началото и $ в края :)

Като цяло не бяха от най-леките задачи, това е моето впечатление.

1
28/02/2016 20:37:28
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

По условие се търси първото свободно място, което е най-близо до желаната дестинация ; ) Т.е. при желана дестинация 4, 4 най-близо е 4, 3, а ако 4, 3 е заето, то най-близкото става 4, 5. Това е описано във втория абзац от условието. Ти си харесваш първото свободно, което е възможно най-вляво.

1
mbeleva88 avatar mbeleva88 69 Точки

Като е заето мястото, въртя нов цикъл от 1 до колоната и като намери свободно и паркира и break-вам, което е окей защото винаги почва от началото(най-близко до входа) аз в последните 30сек. си открих бъг така ,че твърде вероятно да имам и друг :D

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Да де, нали току-що ти обясних, че не трябва да паркираш на първото свободно най-вляво, а на това, което е свободно и е възможно най-близо до първоначално желаната дестинация : )

1
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Като цяло не беше труден изпита, но според мен нулевите тестове бяха твърде малко. 

Ако има някой, който е решил може ли да ми каже къде бъркам при четвърта? Ето моят код: http://pastebin.com/w3kmVU3n

Минават нулевите тестова, а едва 10 точки... Докато видях други хора, на които и двата нулеви не им минават, но имат по 50тина точки :Д

1
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

С този регекс @"#([A-Za-z]+):\s*@([A-Z][a-z]+)\s*(\d+)\s*:\s*(\d+)" задължаваш всички градове да започват с голяма буква и след това да продължават само с малки. Т.е. [A-Z][a-z] трябва да стане [A-Za-z]. Така ще хванеш 80 точки. За последните 20 точки трябва да си осигуриш, че преди началото и края на стринга няма ненужна информация, т.е. ^ в началото и $ в края.

5
geiff avatar geiff 71 Точки

В регекса, твоя код с този регекс #([A-Za-z][A-za-z]+):\s*@([A-Za-z]+)\s*([0-1][0-9]|[0-2][0-3]):([0-5][0-9]) дава 80 точки аз само до там ги докарах.

0
biser.stoev avatar biser.stoev 57 Точки

Тц, тц толкова се чудех къде бъркам, бях тръгнал и самите хора да са [A-Z][a-z]+, но после ги смених, как не се сетих и за хората ех...

0
enevlogiev avatar enevlogiev 1168 Точки

Има една приказка, че всяка задача може да бъде разрешена с while и goto. Днес реших да пробвам да реша 2-ра задача от вчерашния изпит по този начин и понеже съм супер горд от постижението си, качвам решението.

Ако не ви се гледа мазаляк не цъкайте: http://pastebin.com/Y8WHAPaL

Имайте предвид, че нямам право на int.Parse, string.Split, Math.Abs, Pow или каквото и да е било освен while, goto и променливи.

8
byclops avatar byclops 126 Точки

Горе-долу си го свел до асемблер:)

Добре че в днешно време имаме повече изразни стредства:)

0
Annie avatar Annie 89 Точки

Здравейте, имам един важен въпрос, на който получих различни отговори: Тези, за които изпитът по Аdvanced C# на 28.02 беше поправителен, могат ли да присъстват на поправителния изпит и на 13.03 отново пишейки на C#? Задавам си тук въпроса, за да не отварям нова тема. Благодаря предварително. :)

1
01/03/2016 22:20:44
mishomihaylov avatar mishomihaylov 67 Точки

Би трябвало да може. Само не знам дали не трябва да платиш отново такса за поправка.

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Достъпни ли са тестовете за изпита от 28. фев някъде?

Два теста на Parking system не ми минават (5ти и 9ти, с рънтайм грешки) и не мога да разбера каква е причината. Кодът е тук, ако на някой му се занимава... Благодаря предварително!

2
02/03/2016 01:44:12
byclops avatar byclops 126 Точки

Причината да не минават е че джъджа не приема създаването на масив от порядъка на 10000х10000. Трябвва да ползваш някаква друга структура, в която да записваш само заетите места, например аз съм ползвал Liast<HashSet<int>>, който пази сет със заетите колони във всеки ред.

Аз лично утрепах към час и половина за тези 20 точки, защото грешката е подвеждаща. От една страна вместо да получиш съобщение че си надхвърлил паметта, тесотве хвърлят анонимна грешка, което ме насочи да търся в грешна посока. От друга страна като тествах на моя компютър си правех матрица със съответня размер без проблем. Добре че имаше достатъчно време да брутфорсна джъджа, даже останаха 5 минути да си пренапиша задачата:)

3
09/03/2016 21:59:33
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Благодаря! За това никога нямаше да се сетя просто, защото при препълване на паметта очаквам да ми даде грешка подобно на тайм лимитите. Или поне една друга, подобна на джъджа, система го правеше.

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Няма как да ти даде judge-ската грешка за OutOfMemory, защото това е Runtime error.

1
Ivanostotel avatar Ivanostotel 0 Точки

Колеги, потенцялен проблем, понеже не помня някой да ме е проверявал там ли съм, не съм ли а си тръгнах към 3 часа след началото със 160 точки има ли шанс да не получа реално оценка за изпита понеже не съм бил проверен т.е. все едно не съм бил в залата.

0
byclops avatar byclops 126 Точки

И мен не ме провериха, а стоях до края. И друг път ми се е случвало, едва ли ще е проблем

0
geiff avatar geiff 71 Точки

Мен също не са ме проверявали, а бях до края.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.