Loading...
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Какво става с випуск януари 2015 (от СофтУни 1.0) в СофтУни 3.0 ?

Изгледах допълнителната лекция за представянето на Софтуни 3.0 за настоящи студенти,но обичайна практика е нашия випуск да е "призрак"...Някой може ли да ми каже нашия път в СофтУни какъв е след като завършим сегашния модул "Front-end"?Какви допълнителни курсове трябва да изкараме за професиите "C # Web Developer " и за "JavaScript Developer",защото доколкото разбрах ние сме карали май всички курсове за тези две професии?Какво още ще трябва да учиме за диплома ?

Тагове:
16
Въпроси за SoftUni
manito_17711 avatar manito_17711 43 Точки

Някой... нещо... ръководство.. екип... отговор..

Вярно, че не останахме много, но все пак ни има..

 

Поздрави

6
11/03/2016 14:12:50
dimityr.jechev avatar dimityr.jechev 198 Точки

Да се надяваме,че докато мине AngularJS ,ще се сетят за нас....

1
verito898 avatar verito898 265 Точки

Аз звънях преди малко, че така и така имах други въпроси - от там ми казаха, че по-късно някой от екипа ще се включи по темата.

Доуточнение за екипа понеже  дори и по телефона малко трудно обясних кой випуск сме: реално ние сме изкарали курсовете от 1вото  ниво на SoftUni 1.0 : java,html/css,js,php непосредствено след това влезе softuni 2.0 и влязохме дирекрно в backend нивото. След това минахме OOP и HQC и в момента караме frontend нивото.

3
11/03/2016 14:49:05
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

За колегите от стари випуски на СофтУни ще важат новите правила. Ще ви се преизчислят кредитите (много е вероятно да се вдигнат) и след това като си покриете изискванията за новите професии, ще ви се издаде и сертификата. Ако сте били с по-ниски резултати, е възможно въпреки големия брой курсове, да не ви достигнат кредитите за завършване. Може да се явите на повишаване или да добавяте кредити от допълнителни курсове.

Наков

1
filip_popov avatar filip_popov 9 Точки

Аз имам събрани 137 кредита, на 28.02 си взех и advance C#, имам взети всички изпити от фундаментал нивото. Аз ще си получа ли дипломата или не? Въпреки, че още януари си бях събрал кредитите и ми беше казано, че трябва да взема advance C#, изпит който не беше по моята програма когато почвах. Сега го взех и пак явно няма да си получа дипломата. Не смятам, че е честно.

1
pecata avatar pecata 17 Точки

Съгласен съм с колегата Филип. Тук определено екипа излиза с необмислена концепция. Като стартирахме пролетта на 2014 идеята беше да изкараме една година в стил Телерик и още една година с неизяснена програма. След това се появиха някакви кредити за взети изпити, което пак се ядваше - доизясняване на концепцията. Правиш си сметката до 130 кредита. Решаваш, че можеш да търсиш работа, все пак 3-4 курса лесно ще вземеш. Препускаш през някой курс, който не ти трябва ама нали е за кредитите. Отиваш на Софтуиниада, където са ти казали 1 задача = кредити, а сега ще се преизчисляват резуллтати. И накрая със 129 кредита ти съобщават, че имаш още 5-6 изпита да взимаш вместо 1 ... Определено не съм съгласен с тази идея. Хайде поне веднъж си завършете това, което сте започнали по начина, по който сте обявили, че ще завърши. Иначе и без това не много голямата бройка на завършилите съвсем ще намалее.  

P.S.
В тоя ред на мисли почвам да си преглеждам пощата да не е ми дойде призовка за наборна комисия. Така и така щяли да връщат казармата, ама всички, които са я пропуснали последните 10-на години да не си мислят, че са се измъкнали. Новата версия може би хваща всички ни. 

4
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Както е казал Наков в темата: Ако си взел изпитите на прилично ниво (предполагам със средна оценка 4 или повече, трябва да го потвърдят официално - това е мое предположение) ще вземеш сертификат. Но ако всички изпити си ги взел с оценки м/у 3 3.50 няма как да вземеш сертификат - което е и правилно като се замисли човек.

0
14/03/2016 21:12:17
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Който има събрани кредити до преди влизане в сила на промените (т.е. до края на април), ще му издадем дипломата по старите правила. При 137 кредита попадаш в тази категория.

За останалите ще преизчислим кредитите по новата система и каквото излезе. При добри резултати по изпитите промяна практически няма да има. При слаби резултати по изпитите ще се наложи наваксване до по-голям брой кредити.

Примерно ако от 130 отиде на 170 кредита изискването за диплома и сега имаш 120, при висок успех след скалирането ще имаш да кашем 158 кредита и се дипломираш като ги докараш до 170 (с повишаване на оценки или с още курсове). При нисък успех може да си останеш на 137 или пък при среден успех може да се вдинеш до 145 примерно.

Наков

3
verito898 avatar verito898 265 Точки

Аз звънях преди малко, че така и така имах други въпроси - от там ми казаха, че по-късно някой от екипа ще се включи по темата.

Доуточнение за екипа понеже  дори и по телефона малко трудно обясних кой випуск сме: реално ние сме изкарали курсовете от 1вото  ниво на SoftUni 1.0 : java,html/css,js,php непосредствено след това влезе softuni 2.0 и влязохме дирекрно в backend нивото. След това OOP и HQC и в момента караме frontend нивото.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.