Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

krum_43 avatar krum_43 750 Точки

PointOnFigur-кода на Наков не може да мине 3 от тестовете в системата .

Здравеите,

Според мен в  judja  има някакъв бъг.

Пускам код , който съм изпробвал и работи.

Същият не може да мине 3 от тестовете и ми дава 93 точки.

Става въпрос за четвъртата задача от Bacic-level.

Ето го и кода :

 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace pointOnFigur
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var x = int.Parse(Console.ReadLine());
            var y = int.Parse(Console.ReadLine());
            var insideLeft = (x >= 2) && (x <=12) && (y >= -3) && (y <= 1);
            var insideRight=(x>=4)&&(x<=10)&&(y>=-5)&&(y<=3);
            if (insideLeft || insideRight) 
                Console.WriteLine("ïn");
                else
            Console.WriteLine("out");
        }
    }
}

Тагове:
-4
Programming Basics 14/03/2016 12:34:10
baxlash avatar baxlash 31 Точки

Колега сложи къдрави скоби на if и на else и пробвай пак. Според мен от там идва проблема.

-2
Mozez avatar Mozez 55 Точки

Някой май не чете хронологията :D

-3
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Не съм сигурен дали тези скоби са задължителни,но след няколко теста системата все пак ми даде 100-те точки.

Благодаря за съвета.

 

-1
krokicha avatar krokicha 76 Точки

Доколкото знам когато се използва един оператор няма нужда от тези скоби. Те са за обособяване на блок от оператори. Но в примерите от документацията за синтаксиса на оператора "if" в MSDN навсякъде са използвани.

0
malkstor avatar malkstor 348 Точки

Ползването на къдравите скоби не е задължително при един оператор, както е писал колегата krokicha по-горе в хронологията, но е добра практика, пък и се чете по-лесно с тях.

1
30/03/2016 16:26:57
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.