Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Проблеми по време на изпита - Coding 101 Exam - 6 March 2016

Здравейте, това не е тема за проблеми или обсъждане на задачите на изпита, а такава в която да напиша какви трудности и нередности срещнах по време на изпита, а най-вероятно и не само аз, които мисля, че трябва да бъдат изчистени.

 

1. Разбирам, че при 200+ човека, които се опитват да достъпят judge системата, е нормално да зарежда бавно. Но проблема по-скоро беше от друго естество. А именно, че:

    1.1. На първата задача "Training Lab", когато си събмитнах кода ми изкара "over time" грешка на един от тестовите. Останах учуден и реших да го пусна отново и тогава мина 100/100. Проблемът тук е че, при някоя по-сложна задача в следващ изпит, при която е нормално да ти даде такава грешка, ще тръгнеш да я търсиш и ще се окаже, че всъщност няма такава грешка. Това е загуба на време, което на изпит не можем да си позволим.

    1.2. Другият проблем е, че всеки път когато си събмитна дадена задача и премина към следващата. Когато тръгна да я събмитвам и нея, judge ми изкарва съобщение "error", след което ако пробваш пак, ти казва че трябва да чакаш N на брой секунди за втори опит, но втори опит всъщност не можеш да направиш, защото нещо се прецаква и не можеш да събмитнеш правилно. Когато опитах да отворя страницата отново не я зареждаше, а трябваше от History-то на browser-a, да вляза и да отворя последно затворена страница и тогава ми зареждаше. Не знам на какво се дължи това, но е адски дразнещо както може да се досетите. Тъй като на изпит и без това хората са до някъде изнервени/притеснени от самият изпит.

2. Интернета не работеше както трябва! Първо пробвах с кабел и не тръгна. Пишеше, уж че има интернет, но не зареждаше нищо.Свързах се с Wi-Fi и зацепи. НО постоянно имах проблеми с него!

 

Пример: Търся нещо в Google и ми излизат резултатите. Тръгвам да отварям някой от тях и веднага ми дава, че страницата не може да бъде заредена (дори не мисли/цикли да я отвори), все едно нямам интернет. Веднага пробвам произволен сайт (www.abv.bg - примерно), и ми го отваря. И така пак търся в Google, пак пробвам да отворя резултата и чак след няколко опита решава да отвори някоя от страниците. 

Не знам на какво се дължи това, но наистина е Голям проблем, поне според мен. С Windows 10 (платен) съм, всичко ми е наред с драйвери и последна версия на Firefox. Ползвал съм и друг път нета в същата зала и съм нямал проблеми никога.

 

 

Това са проблемите, които срещнах аз. Ако някой е имал някакви други, моля да сподели. Ако някой е срещнал същите или подобни като моите, може да потдвърди също така. Твърдо искам да подчертая, че не искам това което съм написал и споделил по-горе да бъде смятано като "заяждане" или какъвто и да е било подобен синоним. Напротив, това е една градивна критика и споделяне на проблеми, които съм срещнал и които мисля, че са важни и трябва да бъдат оправени. Тъй като сами разбирате, че по-време на изпит такива на пръв поглед "дребни" неща, могат да повлияят доста негативно на крайния резултат, нещо което никой не би желал.

А и вярвам, че нещата ще се вземат на въпрос, тъй като SoftUni се движи от сериозни хора.

Ако случайно, някой смята че проблема е бил в мен за някой от проблемите, нека да се обоснове. От моя страна аз ще проверя, за версии на драйвери, на софтуер и темподобни на лаптопа ми, ако е нужно разбира се.

 

А и като цяло, темата не е с цел "хулене" какво вече казах, а по-скоро дискусия на проблемите срещнати от моя страна и от страната на други участници.

 

 

Тагове:
0
Предложения и проблеми 06/03/2016 23:44:08
netherblood avatar netherblood 95 Точки

Проблема с over-time във Judge-a наистина е актуален и няма нищо общо с интернета или натовареността на judge.
Аз вмомента решавам изпитни задачи от C# Advanced от вкъщи (Смятам да започна обучението си септември) и някога ми трябва около 3 пъти да вкарам един и същи код за да получа 100/100. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.