Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Panovski avatar Panovski 5 Точки

Качване на файлове от Intelij в GitHub

Здравейте колеги,

Тъй като правя първите си стъпки в сорс-контрол системите искам да си кача няколко файла от домашните ни по Java от InteliJ в GitHub. Следвах стъпките описани в сайта на Jet Brains за целта, но не ми се получиха нещата. Създадох си Repository в GitHub, клонирах го в папка на компютъра ми и не мога да добавя файловете към тази папка, за да ги кача обратно в GitHub. Ако някой го е правил това упражнение вече, моля за съдействие.

 

Тагове:
4
Teamwork and Personal Skills
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Здравей,

Първо отваряш Settings / ctrl + alt + S /. След това намираш Version Control , от там GitHub .... --- > или просто в търсачката напиши едно Git. Въвеждаш си имейла и паролата за GitHub и даваш Ок.

След което си отваряш проекта, и от падащото контекстно меню VCS /третото от дясно на ляво, след help  и windows / избираш Enable Version Control Integration .... С останалото мисля, че ще се справиш и сам 

Успех

0
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Това решение работи само в случай че използва InteliJ, но мисля, че няма винаги да работи на InteliJ, и няма да има интегриран version control.

1
20/03/2016 17:37:59
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Прав си, но въпросът е конкретен ... от InteliJ към GitHub ... Така, че нека сам да достигне до извода какво ще му трябва и как ще е най - добре да го ползва. Все пак за това и всички сме тук, за да си помагаме, така, че когато попита за някоя конкретна VCS тогава ще получи и друг отговор.

Това е моето мнение.

 

2
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Така е прав си колега. 
Поздрави!

0
Panovski avatar Panovski 5 Точки

Ами гледах едно клипче и инсталирах Git for Windows и след това костенурката, след като си създадох клонирано копие на Repository-то от GitHub в една папка, се опитах да копирам java файловете в локалното репозитори(същата тази папка), за да ги кача по някакъв начин обратно в GitHub, като си мислех че това ще работи, но явно не...сега, след като последвах съветите на Иван, над файловете ми в Intelij се създаде папка с разширение .git и всички файлове ми светят в червено...не мога да си обясня как работят нещата, затова не успявам все още да ги кача...

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Светят в червено, защото не са качени. През контекстното меню за контрол на версиите трябва да можеш да ги добавиш, къмитнеш и пушнеш. Огледай възможните опции в IDE-то.

1
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

Изтегли си Git Bash с него работя от 3-4 месеца и за всички екипни проекти, не съм имал никакъв проблем, качвам каквито и да е файлове в GitHub, и са само 3 основни команди които ти трябват.

0
Panovski avatar Panovski 5 Точки

Здравейте, 

Малко със закъснение но благодаря за отговорите ви. С много опити успях да разгадая донякъде сорс-контрол системите.

Поздрави 

0
Panovski avatar Panovski 5 Точки

Малко със закъснение, но да благодаря на колегата Марин за инфото, но и да опиша начина, по който аз успях първоначално да кача файловете си в GitHub, не е директно от InteliJ и не е много advanced, но на някой може да му е полезно:

1. Създавам си Repository в GitHub;

2 . Създавам си папка на компютъра за да си създам локално Repository;

3. Десен бутон вътре в празната папка -> SVN Checkout -> в менюто, което ми отваря въвеждам URL адреса на репозиторито в GitHub  -> OK;

4. В папката се появяват две папки -> branches и trunk и евентуално readme файл -> в папката trunk поставям java файловете (компилирани), които искам да кача в репозиторито;

5. Десен бутон в полето на папката -> SVN Commit -> ОК.

 

Надявам се инфото да е полезно, но както отбеляза Марин не е зле да ползваме конзолата. Нещата работят и за напред ще ги използвам вместо гореизложения метод.

 

1
alex1966 avatar alex1966 255 Точки

"опитах да копирам java файловете в локалното репозитори" как ги копираш 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.