Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

Видеа от QA Fundamentals

Здравейте, колеги!

Записал съм се онлайн за курса QA Fundamentals и пускам темата не като въпрос, а по-скоро като препоръка към членоте от екипа на Софтуни, отговорни за качването на видеата от лекциите. Говоря за видеата, записвани от лаптопа направо, а не от камерата, защото на видеото от камерата почти не си личи какво се показва на екрана и следователно не върши особена работа. Би било добре въпросните видеа да се качват още същия ден след лекцията или най-късно на другия ден, защото в противен случай ние, онлайн студентите, се оказваме ощетени, тъй като имаме по-малко време за упражняване и подготовка съответно. Ето например до сега са минали две лекции, а няма качествени видеа за нито едната. Това означава, че присъствените студенти са вече една седмица пред нас в подготовката, което не ми се вижда честно. Още по-голям ще е проблемът, когато имаме домашни, защото тогава вместо да имаме една седмица време за решаване, ще имаме 3 дена най-вероятно. Смятам, че не е толкова голям проблем видеата да се качват още същия ден след лекциите, защото ми е направило впечатление, че след лекции на Наско и Богомил още в първия час след нейния край има качено видео. Не знам дали това е отговорност на лектора или на други хора и затова не обвинявам никой, а просто предлагам. В противен случай, ако тази практика на забавяне продължи, ще трябва в презентацията на представянето на Софтуни да запишете, че онлайн студентите освен че не получават бонус точки от присъствие и лабове, също така имат и по-малко време за подготовка.

Поздрави и пак казвам темата не е за заяждане, а като препоръка с цел по-качествено обучение.

Тагове:
9
QA Fundamentals
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

Видеото от първата лекция за съжаление не е с много добро качество (вижда се половината екран - проблем с резолюцията) и колегата е решил да не го качва. Това от лекцията в петък, най-вероятно ще бъде качено в понеделник.

Надявам се от следващия уикенд да имаме човешки ресурс, който да може да се занимава с тази работа и през уикендите, за да няма такива забавяния "петък-понеделник". В други курсове обикновено петъците са дни за упражнения или лекцията е от 2 до 6 и затова не е излязло като проблем до сега, но с темповете, с които се развиваме, това трябва да се промени.

Наско и Боги носят legacy от времената, в които лекторът трябваше да прави абсолютно всичко (да води лекцията, да качва видеа, да прави материали, да оправя техническите проблеми в залата, да мести столовете от старата сграда в новата и т.н.) и съответно имат права да качват видеа в канала. Това обаче не е ефективен вариант за работа в голяма организация.

Това, което мога да предложа в този момент е да ви дам видеата от петък качени в Dropbox, като кръпка на положението. Но ако трябва да съм напълно честен, няма да изпуснете нищо, ако тази Неделя си починете и изчакате до утре :) А както казах следващата седмица ще се постараем да бъдат качени на следващия ден.

Поздрави,

Иван

1
Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

Разбрах. Благодаря за бързия и коректен отговор.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.