Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

SoftUni 3.0 и курса Programming Basics / Fundamentals

Здравейте, доколкото разбирам от последните промени в сайта, входното ниво ще обхваща само Coding 101 (който сега е наречен Programming Basics) и ще е 2 месеца, а не 4 заедно Coding 101 старият Programming Basics както ни беше представено.

Това означава ли че реално старият Programming Basics ще бъде наречен Fundamentals и ще бъде добавен във Tech Module? Понеже от снимката долу се вижда, че в Tech Module-a вече има 5 курса, а не 4 както ни беше представено? 

Ако съм разбрал правилно и съм прав мисля, че това не е много добра идея понеже всички текущи студенти, които искат да минат Tech Module-a за да се ориентират в избора си на професия ще трябва да минават отново (новия Fundamentals a.k.a стария Basics) за да си завършат нивото. 

За да не стане объркване ще обясня как ги виждам преразпределенията и смяната на имената на курсовете.

Старо име Ново име
Coding 101 Programming Basics // Entry Level, влиза се с изпит подобен на досегашния "междинен изпит"

Programming Basics 

Fundamentals // леко променен Basics, който влиза в Tech Module

 

2
Въпроси за SoftUni 04/04/2016 13:48:31
xpucu avatar xpucu 26 Точки

Добре, а реално Fundamentals на кое се равнява тогава?

Още, някой знае ли какво става, ако не сме си взели някой изпит от стария Fundamentals - просто горим, няма да има поправки, защото няма да се провежда изпита ли?

А иначе, доколкото разбирам, тези които искаме JAVA или C# имаме курс, който започва от май. Предвид, че е 3 курса, явно не се припокрива с Fundamentals.
Някой знае ли кои са тия три курса?

 

0
dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки

Доста мазало стана да, и аз се ипитвам да разбера какво се случва.

Но мисля,че почнах да схващам- Fundamentals го няма вече, нещата от него се разделят в професиите, като в Programming basics курса попада нещо сходно с Advanced C#(което трябва да е в Tech модула и предизвиква голямото главоболие). КПК и ООП се учат след Tech modula зависимост какво си записал. Примерно ако си професич C# web ООП и КПП за C#, ако си Java Web - ООП КПК в джава и така. Фактически фундаменталс идва в професиите. Поне аз така разбрах на този етап.

А за Tech модула - ориентировачни. Малко overview на специалностите. Нямат изпити само отборен проект.

 

1
04/04/2016 17:27:00
xpucu avatar xpucu 26 Точки

Добре, в тоя случай какво правим с нашите взети изпити от Fundamentals? Горим, че сме карали модула? :(

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Май наистина горим, освен ако не изберем да учим C# професията в която ще се зачетат Adv. C#, HQC и OOP. Ако изберем например Java, доколкото разбрах ще трябва пак да изкараме тези курсове на Java (поправете ме ако бъркам), което е доста куцо като идея.

1
xpucu avatar xpucu 26 Точки

Мдам, адски тъпо. Явно утре ще се разходя до там да разпитам, че съм онлайн и нещо е бая недостатъчна информацията за настоящите студенти.

0
Lamms avatar Lamms 197 Точки

При представянето казаха, че който избере Java, ще трябва да кара ООП и КПК на Джава. Но то явно постоянно има промени, при това без да сме уведомени, като тази, за която е и темата.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.