Loading...
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

[Java exam 11 May 2015] проблем с изчисляване на стойност

Здравейте, колеги :) Решавам задачата по-горе и по никакъв начин не успявам да изкарам правилната дължина на стринга, след като съм махнала от него празните места и цифрите /махнати са с регекс/. До колкото успях да разбера, проблемът е, че се взема дължината на всеки символ от стринга, а не цялата дължина. Хвърлете по едно око и дайте идея. Отсаналото мисля, че е наред - остава само да се прибави и дължината на стринга/2 :) Мерси предварително!!! Кодът е http://pastebin.com/jC84QYCg

Тагове:
0
Java Advanced
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравей, 

Прегледах задачката ти и честно казано не мисля, че тя следва точно изискванията на условието, защото по този начин решено променливата m винаги ще се изчислява грешно, прилагам едно решение с регекс, което е близко до твоето тук.

Поздрави! :)

1
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

Така е, прави си, че винаги има грешен отговор при така написан код и точно това ми беше питането как може да се оправи и да тръгне. Твоето решение доста ми допадна и ще го разгледам подробно. Мерси много за кода!

1
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Това, което исках да кажа е, че с тази логика няма как да решиш задачата, защото тя не отговаря на условието - т.е. трябва да тръгнеш с различно решение като цяло и ако има нещо, което трябва да оправиш, това е начина, по който тръгваш да решаваш задачата.

Поздрави! :)

1
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

Май така стана, ще започна изцяло от началото... Ясно е, че съм в задънена улица и така нищо няма да стане, каквото и да се опитвам да направя. Мерси още веднъж, колега:)

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.