Loading...
VictoriaLaz avatar VictoriaLaz 41 Точки

SoftUni 3.0 как продължаваме на границата между старо и ново

Здравейте, 

Получихме известието за старт на SoftUni 3.0. Въпросът ми е за студентите "в средата". Аз преминах курс Basics през ноември месец. Сега сме на Java fundamentals, който виждам, че влиза в "професионалните" курсове. Как продължаваме нататък, ако например искаме да се занимаваме със C#?

Благодаря предварително за отговора.

Тагове:
1
Въпроси за SoftUni
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

Ако си преминала Fundamentals курсовете на C# алтернативите ти за момента са няколко:

1. Презаписваш Fundamentals на C#. Не е задължително да го правиш, евентуално ако искаш да си опресниш знанията. Програмата ще е леко променена. Курсовете ще са Advanced C#, OOP Part1, OOP Part 2

2. Записваш ориентационния модул. Минаваш през всяка една технология, добиваш по-ясна глобална картинка, запознаваш се с нови хора, с които евентуално някой ден ще работите заедно или ще създадете нещо революционно.

3. Изчакваш или караш отворени курсове (пр. Алгоритми, QA...) до Септември (а ако имаш време си караш постоянно каквито отворени курсове има - на никого не му е навредила повече квалификация)

И трите точки водят до Септември месец, когато идва естественото продължение на професиите, в т.ч. и на C# - DB Fundamentals.

 

Поздрави,

Иван

4
12/04/2016 13:22:16
VictoriaLaz avatar VictoriaLaz 41 Точки

Всъщност Java Fundamentals и Teamwork And Personal Skills са първите от модул Fundamentals за мен. От "новите" съм. За другите са последни. Т.е. продължавам със C# fundamentals и OOP?

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Да, точно така. Общо взето при теб има най-малко промени :-))

3
Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки

Royal, а какво става с High Quality Code, Teamwork и Java оценките от Fundamental Level. Аз не съм взел Java Fundamentals, това би ли ми попречило при новата програма, или Java-та си остава в отделен модул и не се занимавам с нея :) ? Оценката ми по Teamwork е 4.66, което означава, че не взимам всички кредити? Възможно ли е да се запишат два модула, например ако искам да презапиша C#, но да изкарам и Tech Module?

Благодаря ти предварително =)

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ако ще учиш C# професията, курсът Java Fundamentals не те бърка :)

Ако в момента имаш някакви кредити, те няма да намалеят. Относно записването на паралелни модули - възможно е :) Аз лично бих препоръчал на всеки да мине и през ориентационния модул.

2
12/04/2016 14:40:29
Silenci0 avatar Silenci0 27 Точки

A ориентационния модул знае ли се колко пъти в седмицата ще е? Съответно и Fundamentals? 

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ориентационният вероятно 4 дни в седмицата от които 2 са лекционна част, а фундаменталс - 5 дни в седмицата, от които 2 или 3 са лекционната част.

0
Silenci0 avatar Silenci0 27 Точки

Ok, Ясно. Малко ще е трудно да ги караш паралелно значи. А ако след ориентационния модул, септември месец решиш да продължиш с Java, с DB Fundamentals ли се започва?

0
12/04/2016 15:43:55
Rextor92 avatar Rextor92 149 Точки

да, точно това ми е идеята и на мен. Бих записал C#, за да затвърдя нещата по ООР (като натоварване ще е по-малко, защото вече съм го карал), но ориентационният модул ми звучи интересно - основите на всички най-търсени технологии. 

0
DiyanTonchev92 avatar DiyanTonchev92 231 Точки

КПК на OOП2 ли се преименува вече? Ако искам да отида да си повиша оценката по КПК, същата ли си остава схемата - давам 20 лева и отивам, когато има такъв изпит? Трябва ли да заявя някъде предварително, че ще ходя на изпита, за да си повиша оценката?

1
12/04/2016 17:37:01
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

@Silenci0, ако искаш да продължиш с Java имаш две възможности:

    1. Записваш модула Java Fundamentals, в който са курсовете Java Advanced, Java OOP Part1, Java OOP Part 2, след като го изкараш продължаваш с DB Fundamentals модула, после Структури от данни и т.н.

    2. Записваш нещо друго, например Ориентационен модул. Септември месец записваш друг курс, който е нужен за Java професията - JavaScript fundamentals. След него записваш Структури от данни, а след него Java Fundamentals и след това DB Fundamentals.

@DiyanTonchev92, можеш да се явиш на повишителен за друг випуск, като в профила ще ти се виждат и двете оценки. Тази, която си изкарал за твоя си випуск и тази, която си я повишил с друг випуск. Процедурата е същата за курсовете, които си изкарал. Ако обаче искаш да отидеш на Java OOP Part 2 то тогава ще трябва да се консултираш с фронт-офиса каква е твоята възможност. Обикновено възможността е да запишеш целия модул.

 

0
VitaminX avatar VitaminX 7 Точки

Аз съм в същото положение - в момента съм на Java Fundamentals и Teamwork & Personal Skills. Тъй като по-скоро си мисля, че ще изчакам до септември, но не съм много доволен от оценките си, какъв е варианта да се явявам на поправки с новия курс Fundamentals C#?

0
14/04/2016 22:15:23
tsv_tsonev avatar tsv_tsonev 4 Точки

Извинявам се предварително, но не разбрах какви са възможностите са студентите, които в момента карат "Java Fundamentals" и "Teamwork and Personal Skills" и това са първите курсове от модула "Fundamentals". Интересуваме кога започва следващият етап от обучението, какво ще включва. Примерно ако сме избрали опцията "Java" от 4-те възможности за развитие и неуспешно сме се представили на изпита по "Java Fundamentals" може ли да запишем отново  "Java Fundamentals"  и да го изкараме на ново, а и по новата програма този модул ще е 4 месеца, а не както до сега месец и половина?

Въпросът ми казано по-накратко е след изпита по "Java Fundamentals"  на 23.04.2016:

1. избирме се си един от четирите ориентационни модула и започваме с него от май месец?

2. чакаме до септември месец и тогава се обучаваме по избрания професионален модул?

3. друга възможност и каква е тя ако има?

Благодаря и се извинявам още веднъж за неяснотата от моя страна.

0
mihaela_hristova avatar mihaela_hristova 1 Точки

Здравей доколкото разбрах, ако някой не се справи с някой модул после пак ще го изучава същото време- месец и половина.Не мился че времето би се увеличило 3 пъти,материала е доста и е с доста интензивно натоварване.Трябва доста учене и да се отделя цял ден.Няма как да направят модул който е бил за месец(и хората са го учили за месец и да се справяли) да го направят  за 4 месеца.

Също се занинмавам отскоро и ако успея да се справя с изпитите мился да избера С# направлението.Мотивите ми са защото езика е по-нов и има повече предимства като едно от тях е повече се търси на пазара както в България така и в световен мащаб.По-лесен е за научаване от Java.Има повече удобства които са полезни за начинаещи,докато Java се пишат отделно което създава затруднения на новобранците като нас.
Позрави и хубав ден 

0
simeon10 avatar simeon10 218 Точки

@tsv_tsonev

Ако си избрал Java най-добрия вариант е да запишеш Java Fundamentals модула, който започва май. Във него ще има 3 курса:

- Сегашния Java Fundamentals, който ще се казва Advanced Java

- OOP Part 1

- OOP Part 2

Ако не си сигурен, че искаш Java можеш да избереш Tech модула, в който ще се разгледат 4те професии, които можеш да избереш да изучаваш, като след това през Септември записваш съответната професия.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.