Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lyubamarinova avatar lyubamarinova 14 Точки

Проблем със задача Point on Rectangle Border

Здравейте,

Имам следния проблем с тази задача:

Напишете програма, която проверява дали точка {x, y} се намира върху някоя от страните на правоъгълник {x1, y1} – {x2, y2}. Входните данни се четат от конзолата и се състоят от 6 реда: десетичните числа x1, y1, x2, y2, x и y (като се гарантира, че x1 < x2 и y1 < y2). Да се отпечата “Border” (точката лежи на някоя от страните) или “Inside / Outside” (в противен случай).

Моето решение е следното , но системата ми дава 83 точки само ?!

РЕШЕНИЕ

Mъчих се какво ли не да правя , но не мога да открия какъв е проблемът. :(

1
Programming Basics 14/05/2016 10:04:10
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Незнам защо почвате да търсите първо “Border” ,Като е дадено да се намери “Border” , това не означава,че от него трябва да се започне. Лично на мен ми е много по лесни да намеря дали точката е “Inside / Outside” , ако не значи е “Border”.

 if ((x > x1 && x < x2 && y > y1 && y < y2) || ((x < x1 || y < y1 || x >x2 || y > y2)))

  Console.WriteLine("Inside / Outside");
  else
  Console.WriteLine("Border");

5
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Оригинално. Бях стигнал до 94%, но с твоята идея достигнах 100%.

1
sis44o avatar sis44o 5 Точки

Много чисто и лесно решение, Borislav9212.
Благодаря!
И аз бях зациклила на тази задача... но твоята гледна точка ми отвори очите...

1
svetlyoek avatar svetlyoek 20 Точки

Добре де,как на мен ми дава 27/100 с това решение?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.