Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IvanUch avatar IvanUch 0 Точки

Имам въпрос за отборната задача за Java Basics

Общо взето отбора с който се паднах, не свършихме отборна работа.

На кратко:

- Създадох гитхъб, трело и общ чат, един друг колега създаде и група във фейсбук.

- Писаха се разни въпроси първите 1-2 дена, но без отговор, в последствие се избра да направим тетрис от някакъв туториал намерен в гугъл.

- Никой не отговори на поканите за общите групи в сайтовете и тн, огранизацията беше там, но инициативата от останалите липсваше.

- Днес обаче се оказа че 2ма човека са работили заедно, зад гърба на останалите и 3ти е казал че ще представя проекта (6 сме общо) и имаше съобщение от един от въпросните хора (нарочно не споменавам имена), че "да сме" били благодарили на тях и който си е направил труда.

Въпроса е едновременно технически (какво се случва с оценката на останалите, и дали изобщо това се счита за валиден проект) и за моралната гледна точка, как би трябвало да се чувстваме ? Аз лично съм дори засегнат до някъде от нехайството и наглоста дори бих казал.

Защото това което разбрах е, че е по-важно НЕ да се разбере кода от някакъв туториал (това всеки с достатъчно време може да го нарпави) а да се работи в екип, да се организираме и да качваме/ променямае кода в гитхъб да кажем и тн. Мислих че това е основната идея на проекта в крайна сметка.

1
Въпроси за SoftUni
Lusien.GG avatar Lusien.GG 66 Точки

Доста арогантна и егоистична постъпка от страна на колегите ти... просто, знай за следащия път, ако видиш, че пак има неяснота в действията, поеми инициативата ти и организирай целия екип, да не работите по двойки, аз така процедирам. Между другото мисля, че мястото на темата е в общи приказки, защото не засяга СофтУни, засяга по-скоро Teamwork Bugs(аз така ги наричам тези ситуации). Мисля, че оценката не трябва да е от значение вие сте свършили работата, независимо от това, че само двама са направили всичко, а от морална гледна точка е кофти.

1
19/04/2016 21:42:04
IvanUch avatar IvanUch 0 Точки

Ами, за първи път поствам в форума,

подозирах че не е правилното място, ако има как да се модерира/премести темата... съжалявам за грешката.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.