Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

Изпитът по Java Fundamentals на 23.04.

Здравейте, колеги! На вчерашния изпит се провалих ! Не знам, дали не съм била достатъчно подготвена или наистина задачите бяха малко гаднички, но нищо не можах да направя. :( Знаете ли дали мога да се явя на някоя друга поправка, защото мисля че няма смисъл да ходя на тази на 8.05.(май тогава беше)? И дали сега без да съм взела този изпит, мога да продължа в някой от другите модули ?

Тагове:
3
Fundamentals Module
spareva avatar spareva 12 Точки

Доколкото разбрах на този изпит са се явявали заедно новия випуск и предния, изучавал повече c# и ООП. Мнението ми по-долу е силно негативно, но се надявам че фактът, че не съм участвала в изпита (не съм лично афектирана), ще помогне да се погледне по-обективно.

Считам че задачите са съобразени само и единствено с нивото на хората, които са се явили с няколко месечен опит в програмирането, та дори и за тях не е имало онази задача, която почти всеки решава безпроблемно. Тези, за които това в първи изпит след приемния, са меко казано прецакани от нивото на задачите.

Може би е грешно умишлено да се постави еднакъв изпит за начинаещи и "напреднали". Но дори и това да се направи то трудността би следвало да се съобрази с нивото на по-начинаещите. Или нещо като 2 по-лесни/2 по-трудни със завишаване резултата на начинещите за вторите две, ако случайно изкарат някоя точка.

Интересно ми е има ли извадка с резултатите разделени за двата випуска? Поправката също ли ще бъде обща?

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

цитирам пост в Facebook

 Ivaylo Jelev 

Не мисля че фактът че сте във 1 ниво с хора от Fundamentals имаше влияние върху изпита, вземайки в предвид че Basics-а като цяло изкараха по-висок среден резултат от хората във Fundamentals.

 

Според мен изпита си беше много добре измислен , и това , че включва неща ,които не знаем е в наш плюс , дори и да не го осъзнаваме , защото така научаваме нови неща . И аз бях леко разочарован отначало , но си промених виждането. 

В крайна сметка предполагам , че след като толкова хора не са се справили поправката няма да се заплаща и за 2 седмици време човек може да се подготви добре.

2
TihomirDimov avatar TihomirDimov 161 Точки

Проблемът в случая е, че бонус точките няма да важат за поправката, както и че тя ще е в ден от поредица дълги празници. Явно е практика SoftUni да не съобразява това със студентите. Справка писах домашни на Коледа :)

0
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

За редовната поправка на 8.05 ще важат бонусите. при явяване с друг випуск няма да важат. Мисля, че Ванката / Royal / го беше написал някъде по - нагоре.

Успех

0
EvgeniyaL avatar EvgeniyaL 35 Точки

Здравей,

Бонусите ще важат за тази поправка, но не и за следваща. Така написа Royal - Иван в другата тема за поправителната сесия. А относно нивото на задачите - въпреки, че решавах и от Advance C# изпитите пак допуснах грешки в регулярните изрази на 1-ва и 4-та задачи. Просто ни показаха колко много трябва да учим още, за да се справяме със такива проблеми.

Поздрави :) 

0
TihomirDimov avatar TihomirDimov 161 Точки

Аз пък се чух с момичетата днес и рабрах, че няма да важат :(

0
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

По склонен съм да вярвам на Royal

1
L0ngM4n avatar L0ngM4n 6 Точки

Аз също се провалих на изпита след като бях решил доста от старите изпити и смятам, че всички изпити за напред трябва да бъдат като този. С авторски решения написани по този начин с коментари в тях които обяснават кое защо и как.

Така бъдещите випуски ще са много по - подготвени. Аз поне ако бях решавал такива задачи до сега нивото ми в настоящия момент щеше да е по високо.

Поздрави за автора на задачите, въпреки първоначалната ми фрустрация след като прегледах задачите научих нови неща и съм доволен.

5
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Голяма резачка беше тоя изпит, в първия момент не знаеш къде се намираш, после се чудиш "ко*еле, кво стана' ?" В крайна сметка като реших задачките вкъщи, осъзнах, че научих повече, от колкото след решаването на 5-те последни изпита :D Ще хвърля левче в локва да се паднат по-леки задачки на поправката :)

1
SimMtr avatar SimMtr 72 Точки

Момичето, което изкара 400 точки на изпита е от Basics.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.