Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

supersane avatar supersane 234 Точки

Java Fundamentals May 2016

Здравейте, преди всичко темата е насочена към екипа на СофтУни. От деня, в който заплатих таксата за Fundamentals нивото стана някаква каша, която до момента не може да ми се разясни изобщо. Когато плащах таксата се очаквах да съм по програмата на СофтУни 2.0 и тогава Fundamentals модула включваше Java Fundamentals, Advanced C#, OOP, КПК. Очакваше се да започнем с курса по Java Fundamentals и така се случи, само че и тогава стана ясно, че влизаме в програмата на СофтУни 3.0 и след като мине курса по Java Fundamentals всеки ще поеме по различен път, някои Tech Module, други директно C# или Java професия, които професии стартират от май месец. Нека се върнем малко по-назад отново, през октомрви месец аз записах в СофтУни курс по Java Fundamentals(Октомври 2015), този курс беше отворен тогава и имахме възможността да го изкараме с групата от текущия тогава протичащ модул. Изкарах курса, явих се на изпит, имам отлична оценка. Понеже преди това имах оценка на Programming Basics, с която бях приет да започна ниво Fundamentals, се породи въпроса, какво става, когато и в модул Fundamentals, имам отново Java Fundamentals. Обадих се в СофтУни да попитам, в интерес на истината вече се обаждам и питам около 3-5 пъти и все още няма ясен отговор. Ако материала е бил същия, оценката ми щяла да се прехвърли, и ако искам мога да се явя за повишаване. Казах си добре, този курс го пропускам и продължавам със следващите, а и в последствие реших, че не искам да карам Tech модула, и онзи ден направи се записах в Java Fundamental(модула). На 23.04 беше изпита, на курса Java Fundamentals, или както му се промени името Advanced Java и вече излязоха резултатите, а аз нямам нищо, оценката ми не е прехвърлена. Преди няколко дни, когато бях до СофтУни, за да се прехвърля в модул Java Fundamentals, отново зададох въпроса, какво става с това прехвърляне на оценката, пак нямаше никакъв окончателен отговор, Алекс каза, че трябвало да се говори с лекторите на курса, и затова сега се обръщам към тях. Също си мислех, че от май месец тези, които сме избрали да учим Java ще започнем директно с ООП, а сега виждам в сайта, че на 16 май започва курс отново по Advanced Java, и не мога да разбера какъв е смисъла някой да кара два пъти под ред този курс? Ето ги програмите на въпросните 3 курса, които ме интересуват:

Както може да видите, програмата и в 3те курса е еднаква, ще ми се зачете ли оценката от първия и на другите два?

Постарах се да бъда максимално изчерпателен във въпроса си и Ви моля този път и Вие от екипа на СофтУни да ми дадете ясни и точни отговори на запитванията ми.

Поздрави,
Ангел!

Тагове:
0
Въпроси за SoftUni
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

 

Оценката ти се прехвърля, т.е. зачита се, тя си стои обаче за курса, който си изкарал, а именно в графата Отворени курсове -> Advanced Java -> Java Fundamentals - октомври 2015.

От тук нататък, ако си избрал професията Java предстоят три курса: Advanced Java, OOP 1 (Basics), OOP 2 (Advanced). Програмата на първия курс е горе долу същата (всъщност инстанцията на курса, която си линкнал е просто копие от предходната, няма да изглежда точно по този начин). Ще има някои различия, като например тема за асинхронно програмиране, както и тема за текстообработка без RegEx и тема за Стекове и Опашки.

Разбира се можеш да пропуснеш и този курс и да изчакаш до курсът по ООП. Аз лично все пак препоръчвам да минеш през курса. Както казах ще има различия в темите, ще има много упражнение и най-важното - ще има отборен проект с отбор, с който ще продължите до края на модула да разработвате проект (вероятно същия проект).

 

Поздрави,

Иван

1
supersane avatar supersane 234 Точки

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор, Иване! На 95% всичко ми се разясни, вече, само не разбрах като казваш, че мога да пропусна първия курс, а именно този, който започва на 16 май, за него също ще ми бъде ли зачетена оценката, която вече съм изкарал, и евентуално това да ме освободи от изпит?

Поздрави и весели празници,
Ангел!

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Ще ти бъде зачетена оценката, да :)

1
AntonPortenov avatar AntonPortenov 102 Точки

Здравейте и аз да попитам нещо относно новата система.

След курса по java fundamentals, който завърши април месец, когата трябва да изберем в каква насока ще се ориентираме?

Има ли значение, това, че изпита ми се води не взет?

Може ли да се пропусне tech модул-а ако вече сме си избрали, това, което искаме да учим.

И в какъв срок трябва да се регистрираме за следващото ниво?

 

Благодаря предварително

0
supersane avatar supersane 234 Точки

@RoYaL, благодаря ти, вече всичко ми е изяснено.

@AntonPortenov, сега през май стартират специалностите C# и Java, ако си избрал една от тях може да се обадиш в СофтУни да те запишат. Ако искаш PHP или JS, те започват септември и ще се наложи да изчакаш до тогава.

1
AntonPortenov avatar AntonPortenov 102 Точки

Мерси за отговора.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.