Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stefan94 avatar Stefan94 21 Точки

Няколко въпроса относно СофтУни 3.0 и прословутия Tech module

Здравейте ,имам доста неясноти относно преминаването ми в новата програма на СофтУни и провеждането на  Tech module.Силно се надявам най-накрая някой да ми изясни как точно стоят нещата.

1. Успешно преминах Programming Basics - декември 2015 .

2. След това се записах за Fundamentals , където преминах  Java Fundamentals март 2016 и Teamwork and Personal Skills март 2016.
Това е за мен ,сега въпросите,на които се надявам да получа отговор :

1. Какви възможности имам за продължаване напред ? До колкото разбирам ,мога да си избера директно професия или Тех модула.

2.Има ли някакви изисквания ,които трябва да покривам за да избера директно професия ?

3.Има ли някакви изисквания ,които трябва да покривам за да избера тех модула ?

4. Относно Tech module  ,какво ще съдържа в крайна сметка ? Каква ще е продължителността на курса? Как ще се образува крайната оценка ? Колко кредити ще дава ?

5. В програмата за Tech module  виждам ,че ще има както лекции ,така и упражнения .  Ако запиша модула онлайн ,какви ще са упражненията за мен ? Ще има ли запис на упражненията на редовните студенти ? Като цяло ,какво ще се изисква от онлайн студентите за успешното преминаване на курса ?

Предварително благодаря ,на човека който успее да отговори на въпросите ми ! :)
Весели празници ! 

Тагове:
3
Въпроси за SoftUni
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

 

Най-вероятно във вторник ще получиш мейл, където ще трябва да избереш група за някоя от възможностите, които имаш. Вероятно ще избираш между C# професия и Java професия.

Tech модулът най-вече го предлагаме на хората, които идват от Programming for beginners (Coding 101). Разбира се не е изключено и ти да го караш, ако желаеш. Там се включва Programming fundamentals (C# Basics) и след това изучаване на ниво да се направи един малък проект на всяка една то предлаганите от нас професии. Продължителността на модула е до септември тази година.

Както Tech, така и останалите два модула, включват и лекции и упражнения. За онлайн формата на обучение ще има видеа с решения на някои от задачите то упражненията.

За да преминеш Tech модула, трябва да си изкарал Programming fundamentals (C# Basics по старому), както и да си направил проект с отбора си на някоя от четирите технологии.

 

Поздрави,

Иван

3
Stefan94 avatar Stefan94 21 Точки

Благодаря за бързия отговор !
Искам да те попитам още нещо . Понеже за сега клоня към Тех модула ,ако го запиша оценката от C# Basics ,ще важи ли  за Programming fundamentals или ще трябва да го карам на ново ?

0
momopetrov avatar momopetrov 35 Точки

А тези които са взели Programming fundamentals (C# Basics), когато са кандидатствали в Софт Уни, трябва ли да държат изпит и през юни ?
Например аз ходих на изпит през януари и се записах за Fundamentals през март, вчера заявих, че искам да продължа в Tech module

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Не, който е взел бейсикса му се счита оценката.

4
Stefan94 avatar Stefan94 21 Точки

@momopetrov каза ,че е заявил ,че желая да продължи в Тех модула. Къде ,как и до кога трябва да се запиша ? Няма ли в сайта да се появи известие и от там да се запиша ?

0
29/04/2016 20:40:55
momopetrov avatar momopetrov 35 Точки

Заявих вчера на рецепцията в университета, но също така можеш да им звъннеш или да пратиш имейл

1
Thenis avatar Thenis 219 Точки

@RoYaL Един колега показа този screenshot и в него Наков казва че ще трябва да правим PB изпита през май въпреки че сме го правили на 24.04.

2
30/04/2016 17:26:12
Stefan94 avatar Stefan94 21 Точки

Става интересно ,много противоречиви мнения . Всеки ти казва различно ,не знам вече на какво да вярвам.................

1
chadel4e avatar chadel4e 15 Точки

В такъв случай тези 6 кредита допълнително ли се дават или са същите от Programming Basics?

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

За Programming Basics се дават 3 кредита. Tech Module е разделен на две части:

  • Programming Fundamentals - дават се 6 кредита.
  • Software Technologies - дават се 12 кредита.

 

1
chadel4e avatar chadel4e 15 Точки

Ами аз от Programming basic (октомври 2015) имам 6 кредита.

0
gadjov avatar gadjov 115 Точки

Добре, ако се счита оценката от програминг бейсикс от 24. 04, не се явяваме и получаваме още 6 кредита, така ли да го разбирам и получава ли се още един сертификат?  

Другия ми въпрос  е как се процедира с дистанционно учащите в екипните проекти. Благодаря предварително! 

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

И аз съм онлайн,за да си вземем останалите 6 кредита трябва да се явим на изпита да изкараме оценка над 5 (под 5 оценка кредитите са по малко). Колкото до  екипните проекти, знам че ще ни дадът съотборници на случанн принцип, който ни се падне от системата.

1
17/05/2016 11:34:11
Stefan94 avatar Stefan94 21 Точки

Относно екипните проекти ,какво точно те интересува ?

0
gadjov avatar gadjov 115 Точки

Значи ако искаме кредити полагаме пак изпит пак на същото? 

За проектите ме интересуваше на какъв принцип се определят екипите, а и също така дали може сам да правиш проект. 

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Да,ако искаме кредити отиваме пак на изпит, той и така и така ни е платен, влиза в цената на модула. Изпита ще е малко по-труден. Във Fundamentals, ще uзучаваме по обширно, наученето в Programming Basics. Пак ще имаме право на сертификати, ако имаме оценка над 5

За екипния проект може и сам, бях го чел, че може да си избереш дали да си сам или в група.

1
17/05/2016 12:56:06
gadjov avatar gadjov 115 Точки

@borislav9212 Един приятел се обади по телефона на Софтуни и каза, че изпита, ако си изкарал оценка, която те удовлетворява се зачита и не ходиш на изпит по фундаментал, но пък и получаваш кредити. Също така проектите са само екипни неможе индивидуално. 

1
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Ако не ходиш на изпит полушаваш или не полушаваш 6-та кредита

0
gadjov avatar gadjov 115 Точки

Казали, че получаваш спрямо оценката, която си изкарал на бейсикс. 

1
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Ясно, по добре е да се явиш на изпита, дори и да изкараш по слаба оценка, винаги се зачита по-високата. За тези който са с мах 500 точки, както си решат, но за другите е по добре да се явим пак.

Благодаря ти за информацията

1
17/05/2016 13:47:08
Stefan94 avatar Stefan94 21 Точки

@gadjov , относно екипните проекти - разпределят те на рандом принцип ,като редовните студенти са само с редовни студенти с екип, съответно онлайн с онлайн. Сам няма как да правиш екипният проект ,освен ако никой от съотборниците ти не изявява желание да участва .
Поздрави !

0
18/05/2016 00:27:54
ViPeRsA avatar ViPeRsA 189 Точки

До колкото разбрах аз, можеш и сам ако искаш, единствено не е ясно дали ще може да се избираме.

1
18/05/2016 00:56:41
val4o89 avatar val4o89 240 Точки

Много зор дадохте бе хора, програмата е нова, още в началото при представянето казаха, че това не е финалния вариянт и ще има промени. Всички имаме въпроси, нетърпеливи сме, но нека изчакаме още малко. Наков каза, че когато всичко се изглади ще го публикуват на страницата на СофтУни. Има достатъчно време, че да си направим сметките, кой какво ще учи и т.н. Всяка втора тема е свързана с Тех модула и се повтарят по 1000 пъти. Не Ви отговарят, предполагам защото няма смисъл да се говорят неща, които утре ще се променят. Лично мое обяснение.

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Това е било по старата програма. По новата са вече 3. Тук си пише.

-2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.