Loading...
ArmenPotourlyan+deleted! avatar ArmenPotourlyan+deleted! 488 Точки

[Discussion][Course Modules] Tech Module or Professional Modules?

Здравейте, колеги,

Моля ви за вашето мнение и препоръки относно един актуален въпрос: Да запиша ли Tech модула или направо да премина към професионалните модули*?

 

Подозирам, че много от колегите ги вълнува този въпрос – както тези, които са приети след изпитите на 24 април 2016, така и предните групи, които изкараха Java Fundamentals и Teamwork & Personal Skills. Надявам се да се получи добра дискусия и ще бъда изключително благодарен, ако се включи и екипа на СофтУни и хората, които са се заели с подготовката на Tech модула.

 

Нека ви въведа с няколко изречения в моята дилема по темата.

При съобщаването на новата програма на СофтУни, Tech модулът беше представен като свързващо звено между Programming Basics и по-сложните курсове в следващите модули (C# Advanced, OOP, High-Quality Code и т.н.), нещо като преходен модул, който да улесни и подготви студентите за това, което предстои, и паралелно да ги запознае с технологиите около четирите професионални направления (C#, Java, JS, PHP), предлагани от университета. Като разглеждах задачите, давани на предишни изпити на C# Advanced и OOP, обаче, ми се стори, че е напълно във възможностите ми, да се справя с тези курсове без особени главоболия. От друга страна пък съм имал сблъсък и с Java и JavaScript (единствено PHP не съм пипвал никога), т.е. до някаква степен съм запознат какво предлагат тези езици. Сега, разбира се, не претендирам за особени знания, но оспорвам, че може би няма да науча много нови неща в Tech модула за тях. В резюме – преценявам, че нито ми е нужен полегат преход към по-сложната материя, нито пък ми е привлекателна идеята за запознаване с четирите направления.

 

Какви са контрааргументите?

  • Може би все пак ще науча нещо важно за технологиите около въпросните езици.

Technology != Language и тук се надявам на осветляване от страна на екипа на Софтуни за това какво ще ни предложат конкретно за всеки език, една идея по-детайлно.

  • Кредити, кредити и пак кредити.

Tech модулът дава 12 кредита, които са ключови според мен, понеже без тях не се достига кредитната граница от 100 (трите задължителни модула дават 3 x 27 = 81, с 9 от Programming Basics излизат 90), при която СофтУни обяви, че ще оказва помощ за стартиране на работа на студентите си. Алтернатива за набиране на кредитите са отворените курсове (най-вероятно три отворени курса, всеки по четири кредита), но това означава допълнително натоварване.

 

Засега по-скоро клоня към стартирането на професионалните модули. Ще се радвам да видя вашите аргументи за и против записване на Tech модула.

 

* Въпросът е по-скоро за професионалните модули C# и Java, тъй като JScript и PHP започват чак септември.

Тагове:
1
Въпроси за SoftUni 27/04/2016 16:00:39
radoslavsk avatar radoslavsk 2 Точки

Здравейте,
Минах курса Programming Basics - октомври 2015. Сега приключват Teamwork и Java Fundamentals март 2016. Ако желая да следвам JavaScript, какви са ми възможностите в момента ? На мен ми се върти в главата да запиша C# Fundamentals за 4 месеца и след това септември месец да се захващам с JavaScript. Мнение/препоръки от ваша страна ? : )

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.