Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TihomirDimov avatar TihomirDimov 161 Точки

Калкулиране на кредити в SoftUni 3.0

Здравейте,

Ще се радвам отговорните за учебния план да разяснят как точно се калкулират кредите спрямо оценка от изпит (вкл. брой решени задачи), курс, присъствия и т.н в SoftUnit 3.0. и специално каква оцена е необохдима за да се вземе максималния брой кредити.

Задавам този въпрос от гледната точка на работещ човек, който иска да оптимзира времето си за потготовка

Поздрави

0
Въпроси за SoftUni
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Здравейте, не искам да отварям нова тема. Има ли вече яснота как точно се изчисляват кредитите?

1
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Над 5.00 взимаш всички кредити , ако имаш 3.00 взимаш 1/3 от кредитите.

Да речем, ако курса дава 6 взимаш 2 .

0
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Благодаря, а междинните как се изчисляват, защото не е пропорционално.

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Мисля ,че е пропорционално. 

Какво имаш предвид?

0
09/05/2016 22:00:21
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Ами 3,84 е 2 кредита. Ако е пропорционално и приемем, че 3,00 са 2 кредита, а 5,00 са 6 кредита, би следвало м/у 3,00 и 3,50 да са 2, м/у 3,50 и 4,00 да са 3, м/у 4,00 и 4,50 да са 4, м/у 4,50 и 5,00 да са 5 и 5,00 и нагоре - 6 кредита. И просто се зачудих какви са границите. Може би до 4.00 да са 2, а нагоре идея нямам как е.

0
09/05/2016 22:52:02
chadel4e avatar chadel4e 15 Точки

Почти, аз има 4.44 и съм получил само 4 ?!

0
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

А къде са 3-те кредита тогава? Странно, не би трябвало 1 и 2 решени задачи да са с по равен брой кредити. В смисъл, нямам претенции, така и така мисля да се явя по-нататък пак, ама се учудих.

0
chadel4e avatar chadel4e 15 Точки

Заради екипните проекти е явно :)

0
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Да, не съм правила екипен проект, ама те екипните проекти нали се добавят към точките, аз имам 190 точки + домашни и резултатът е:

Точки общо: 43.20 Добър (3.84) 2
0
chadel4e avatar chadel4e 15 Точки

В класирането си точно след мен видях, ами няма от какво да е те екипните проекти също се включват в оценката.

0
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Ами да, аз нямам претенции, ще ходя на повишителен, но идеята ми е да разбера какви са границите на кредитите. Дотук разбрах, че 3,84 са 2 кредита, а 4,44 са 4 кредита, но нямам яснота какви са границите.

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Странно как колежката има 3.84 и взима 2 кредита а при 4.44 са 4.

Малко куца тая система според мен.

2
09/05/2016 23:09:52
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

eми, както споменаха на 3-те презентаци за новата система, Оценка 3-4 - 1/3 кредити, Оценка 4-5 - 2/3 кредити, над 5 всички кредити...

2
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

И на мен не ми се струва много правилно, а пък разликата ни е само един екипен проект и може би присъствията. Аз не се записах за този проект, защото покрай работа не ми остава време, а имахме и teamwork, ама чак такава разлика не очаквах, колко пъти сме обсъждали, че изпитът е с най-голяма тежест.

2
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Аха ясно значи не могат да се вземат 3 или 5 в случай на макс 6.

Което при оценка да речем 3.95 или 4.95 е кофти

1
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

StaVykoV , благодаря, точно това ме интересуваше

0
chadel4e avatar chadel4e 15 Точки

Аз доколкото рабрах, тъй като курсът започна точно преди да обявят новата програма ще се получат всички кредити, дори когато бях на тийм-защитата се спомена такова нещо дали ще се случи обаче незнам ....

1
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Явно са размислили, щом вече са ни ги преизчислили. Нищо де, то и без друго е добре да поучим още малко и да си вдигнем нивото поне за 5, ще си оправим кредитите. :)

1
geiff avatar geiff 71 Точки

Някои знаели от кога влиза тази система с кредитите или по точно от кога е влязла?

И ако е вече се изчисляват кредитите по новата система не би ли трябвало да се взема максималния брой по новата, т.е. 9 максимум за Java, защото по моите сметки хем се изчисляват по новата, т.е. според оценката вземаш кредити обаче максимума е по старта т.е. 6.

 

1
10/05/2016 09:23:50
stela.iv avatar stela.iv 115 Точки

Преди около месец звънях в СофтУни с няколко въпроса и един от тях беше ,точно от кога влиза новата кредитна система. Отговора беше, от началото на новите модули.Т.е. за тези които си карат Fundamentals, си го изкарват до края по старата система и като си изберат професионален модул, влизат в него и там вече са по новото оценяване...

А не е ли малко в ущърб за тези които искат да продължат с Java, тъй като кредитите им вече са по-малко за първия курс, а за C#Advanced кредитите са си пълни и ще си се зачитат като такива за първия курс в C# модула???

1
10/05/2016 10:48:03
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Не е така, аз карах сега fundamentals. Java и teamwork ми бяха последните 2 курса. Кредитите са преизчислени.

0
stela.iv avatar stela.iv 115 Точки

И на мен това са ми последните 2 курса от Fundamentals обаче с оценка "Добър" на AdvancedC# имам 6 кредита, а за Java  имам 2...@maria_ruskova На теб са ти преизчислили всички кредити ли?Защото моите са както си бяха.

0
10/05/2016 10:32:47
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Не, точно както ти казваш, старите не са преизчислени, само javata, не съм те разбрала. "Т.е. за тези които си карат Fundamentals, си го изкарват до края по старата система и като си изберат професионален модул, влизат в него и там вече са по новото оценяване..." То спрямо това излиза, че и за java-та не трябва да се преизчисляват.

0
stela.iv avatar stela.iv 115 Точки

Мда...и аз така си мисля :) Някак не се връзва...просто така няма равен старт за двата модула.То така или иначе няма, защото C# модула започва с пълните кредити за OOP, HQC и Advanced C#, а Java почва с орязани вече кредити за Java Fundamentals и OOP1 и OOP2 ще са по новата кредитна система...

0
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Права си, то аз и без друго не се явих на тези изпити и ще съм си по новата система. :D То идеята е хубава, да се мотивираме допълнително първо да научим добре нещата и после да продължаваме с по-горните курсове, ама си права, че се получава доста неравен старт. Така е, при промени винаги има ощетени и недоволни, дано новата система да е по-успешна от старата. :)

0
10/05/2016 10:47:35
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Здравейте пак :)

Напоследък имаше промени, видях, че няколко пъти ми се промениха кредитите, но последната промяна не я разбирам.

Programming Fundamentals Точки общо: 64.92 Много добър (4.75) Кредити - 2

Това стана като оценката от изпита за basic се копира втори път спрямо новия учебен план.

Programming Fundamentals пише, че е 6 кредита, първо ми бяха сложили 4 кредита, после ги промениха на 2.

Някой знае ли на какъв принцип става за този изпит?

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

а за Programming Basics имаш ли кредити , защото сега е разцепено на 2 и Programming Fundamentals дава 3 кредита - т.е на теб 2 защото оценката ти е 4.75 (2/3 от максималните ) .

0
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Ясно, имам, да. Просто видях, че https://softuni.bg/courses/programming-fundamentals тук пише 6 и затова попитах. Благодаря много :)

0
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Сега погледнах, то fundamentals дава 6, а basic 3, но тъй като аз вече имам 6 кредита за basics, явно за да не ми свалят, са ми дали по-малко на fundamentals.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.