Софтуерно Инженерство
Loading...
kaloyannikov avatar kaloyannikov 528 Точки

[Functional Programming] Problem 1. Custom min function

Условието на задачата :

Problem 1.	
Custom Min Function
Write a simple program that reads from the console a set of numbers and a simple 
Function<Integer[], Integer> that finds the smallest of the numbers.

Examples:
Input:	           Output:
1 4 3 2 1 7 13	   1

Кодът - дава ми runtime error на 3ти тест и не ми е ясно излиза от масива или нещо при четенето е проблем?

Тагове:
0
Java Advanced 12/05/2016 22:52:31
RoYaL avatar RoYaL SoftUni Team Trainer 6883 Точки

int minimum = array[0];

Възможно ли е масивът да е празен и [0] да не е валиден елемент?

1

Проблема беше от това ,че може да се подаде празен ред и аз се опитвам да го split-на и map-на към int

Обаче според мен малко е некоректно след като в условието пише 

Write a simple program that reads from the console a set of numbers

0

Не мисля, че е некоректно. Пише, че  трябва да прочетеш множество от числа. Математически множеството може да бъде празно (предполагам си чувал термина "празно множество").

1

Добре , съгласих се :D 

0
13/05/2016 12:20:12

да не отварям друга тема искам само да те питам  http://pastebin.com/Quq8dNCg това решение коректно ли е ( дава 100/100 ) , в условието пише

You are given a lower and an upper bound for a range of integer numbers. Then a command specifies if you need to list all even or odd numbers in the given range. Use predicates that need to be passed to a method.

2 предиката ли трябва да има и трябва ли да създавам методи , защото решението ще стане доста по-дълго ако трябва .

0
13/05/2016 13:25:48

Ми според мен е излишно да пишеш един предикет и после в ламбдата анонимен предикат, който използва именования предикат. Подай направо името на променливата и не пиши анонимна ламбда. И тогава може би ще ти трябват вече два предиката :)

0

http://pastebin.com/ihajmBXy Това ли имаше предвид ?  И се оказа че трябва да ползвам IntPredicate , а не Predicate<Integer> ,защото той чака да му подам нещо което да тества. 

Ама пък така ми дава 60/100 :D

0
13/05/2016 14:25:38