Loading...
MarinesBG avatar MarinesBG 1 Точки

Как да извикам стойности от дадени методи в Main метода ?

Здравейте приятели .Това е една от задачите за домашно през 2015 година . Условието на задачата е да напишем 2 задачи : 
((a^2 + b^2) / (a^2 – b^2))^(a + b + c) / c        и         (a^2 + b^2 - c^3)^(a – b) .
  Интересува ме как мога да взема крайната стойност на първият метод "f1" и крайната стойност на вторият метод "f2" и да ги събера например ? 

package com.company;

import java.lang.Math;
import java.util.Scanner;

public class Problem4 {
    public static void main(String[] args) {

        Scanner scanner = new Scanner(System.in);
        double a = scanner.nextDouble();
        double b = scanner.nextDouble();
        double c = scanner.nextDouble();
        f1(a,b,c);
        f2(a,b,c);
      }
    public static void f1(double a, double b, double c) {

        double first = Math.pow(a, 2) + Math.pow(b, 2);
        double second = Math.pow(a, 2) - Math.pow(b, 2);
        double third = first / second;
        double fourth = (a + b + c);
        double fifth = fourth / Math.pow(c, 0.5);
        double sixth = Math.pow(third, fifth);
        System.out.print("F1 result: ");
        System.out.printf("%.2f", sixth);
        System.out.println();
    }
    public static void f2(double a, double b, double c) {

        double first = Math.pow(a, 2) + Math.pow(b, 2) - Math.pow(c, 3);
        double second = (a - b);
        double third = Math.pow(first, second);
        System.out.print("F2 result: ");
        System.out.printf("%.2f", third);
        System.out.println();
    }
}

 

Тагове:
0
Java Advanced 15/05/2016 12:26:19
MarinesBG:
Разбрах това което ме интересуваше !
Stefan77 avatar Stefan77 1 Точки

вместо void като метод използвай функция като function. Функцията връща стойност с команда return data;

После в main извикваш тази функция в самото число

  int cchislo1=functionName1();

  int chislo2=functionName2();

   int chislo3= chislo1+chislo2;

  //or chislo3=chislo1*chislo2; etc

1
Gesh4o avatar Gesh4o Trainer 305 Точки

Здравей,

Като допълнение на колегата, предлагам директно да погледнеш кода. Това представлява синтаксиса на един метод в Java(не се различава особено от този на C#). Това, с което не съм съгласен с обяснението по-горе е наименоването на променлива като "chislo1" и въобще практиката е да се избягва наименоване с цифри- ако ти се наложи, по- добре напиши цифрата с думи и задължително на английски език

Поздрави! 

ПП: Задачата може да се реши и с една глобална променлива, в която могат да се присояват резултатите от действията на f1 и f2 (също не толкова добри имена). :)

1
MarinesBG avatar MarinesBG 1 Точки

Много благодаря !!! Бил съм толкова близо да успея по същия начин ,по който ти си коригирал кодът ми . Много ми помогнаха коментарите ви и се радвам че ми отговорихте толкова бързо !
 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.