Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Може ли малко информация за .git ignore

Здравейте :) Понеже потърсих, но не намерих отговор реших да ви попитам следния въпрос относно .git ignore файлът в github repository. Първият ми въпрос е знаете ли защо само в първото ми създадено repository ми позволи да си създам подобен файл. Той е много полезен, защото игнорира излишните файлове от проекта автоматично и е много удобно. Във всяко следващо repository, което опитам да създам когато искам да направя този файл, просто няма C#. Има C и C++, но ясно помня когато си правих първото repo, че тогава имаше C#. От тогава повече не можах директно от github да създам такъв файл.

Вторият ми въпрос е след като се създават други repositories как мога и в тях да добавя този файл. За момента аз го правя като съм си клонирал първото repository в локалното хранилище и оттам копирам файла и го поставям евентуално в новото repository. Любопитно ми е дали има друг и по-умен начин за товa. 

За първи път задавам въпрос тук, така че моля за извинение ако съм объркал нещо. Също се извинявам и евентуално за правописни грешки в момента пиша от телефона.

Тагове:
0
Programming Fundamentals 19/05/2016 10:41:22
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки
Best Answer

Няма C#. От gitignore mенюто избираш Visual Studio.

При самото създаване на репо v GitHub имаш опция add gitignore.

1
12/06/2016 00:02:12
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Явно са го променили :) През 2014 го имаше :) Благодаря ти за отговора. Ще пробвам :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.