Loading...
onefen avatar onefen 27 Точки

Github Desctop

Здравейте.

Искам да питам зъдължително ли е да ползваме GItHub Desctop. До сега винаги съм ползвал конзолтата и съм си свикнал с нея. В началото ползвах TorutoiseSVN, но то почна да се дъни и да не може да качава успешно файлове и затова минах на конзолата и с нея си качвам нещата макар, че до сега съм го правил по следния начин - първо си правя repository в github от сайта им после си копирам адреса на проекта в клипборда и след това в конзолата отивам там където искам да го запиша и пиша git clone адреса. То си ми прави локално repository аз качвам каквто ще качвам вътре в папката която ми е направило, После си влизам в нея с конзолата с cd името и пиша git add . После пиша git commit. Отваря ми се един файл с Notepad пиша вътре какво съм качил, какво съм променил и тн. Записвам файла и го затварям. И накрая пиша git push. И то ми качва промените в сайта. Само това съм ползвал, не ми се е случвало да има конфликти merge и тн. При конфликт проблем ли ще е с конзолата и ли ми трябва заължително Desctop версията.

Тагове:
2
Programming Fundamentals
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Всеки нормален програмист ползва конзолата, защото това е естествената среда на гит и там имаш най-голям контрол. Докато в някакъв UI цъкаш sync и не знаеш какво се случва.

Не знам последните версии как са направени, но преди на въпросната графична програма като се получаваха някакви грешки изписваше нещо в стила "ми сори пич, отвори си конзолния клиент и го оправи това, аз не мога да се справя".

Според мен е грешно обучението да се провежда на нещо различно от конзолните клиенти. Така научаването на тази изключително важна и ценна технология (може би единственото нещо, което всички работодатели навсякъде ще ценят еднакво) е много по-повърхностно. Хората свикват да цъкат някакви бутончета както правят и хората, които бъкел не разбират от програмиране, и като стане нещо по-сериозно не знаят какво да правят.

Относно комит месиджите, прието е да има някакъв темплейт, обикновен текстови файл. В конфига на гит слагаш пътя към него и текстовия редактор, който ползваш, ще ти отвори въпросния темплейт. 

А конфликтите са си изцяло друга тема...

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.