Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gassanabdula avatar gassanabdula 3 Точки

Web Devolper Front End

Здравейте,

Колеги в момента съм за записал нулевия курс  (Programming Basics - май 2016).
Гледах каква е схемата ако изкараш над 50% ( това са ми целите) Tech Module.

Моето желание да уча за Web Devolper Fornt End (html,css,javascript + photoshop)

И въпроса ми е какво бихте ми препоръча ли след това да уча от модула?

Тагове:
2
Web Fundamentals - HTML5
quickben avatar quickben 966 Точки

Само едно уточнение, че много хора в началото се бъркате. Фронт енд означава да имаш солидни познания по client side frameworks или да можеш да правиш нещата без frameworks. HTML и CSS са последните неща които един фронт ендър трябва да знае. Photoshop-а въобще го няма на картата - това са дизайнерите. Просто много хорат се мислят за front end-ъри без да осъзнават, че нямат нищо общо с тях. Та на въпроса ти - аз лично ти препоръчвам JavaScript Developer трак-а. И ако го отвориш ще видиш, че HTML и CSS е само един от курсовете и то най-лесния измежду всички. Не ме разбирай погрешно да пишеш много добър HTML и CSS си е изкуство и ако си мнооооого добър само със HTML и CSS можеш да си докарваш доста стабилен доход, просто никой уважаващ себе си програмист(който аз познавам) не обича да реди html и за това повечето не го пишем кадърно и има място за хора на които това им е страст.

0
06/06/2016 16:49:27
gassanabdula avatar gassanabdula 3 Точки

Здравей,

Да на вярно съм объркан, като цяло идеята ми е да се занимавам с Web Design, изброих Photoshop като опция, че често го ползвам за да си преправям някои картинки за да си дооправя дизайна. 

Но като цяло дълго време ги гледах и аз стигнах до извода че моя курс е JavaScript Devolper.

Благодаря за мнението! :)

0
06/06/2016 17:35:16
quickben avatar quickben 966 Точки

Няма проблеми, аз от 2+ години не съм спирал и пак не знам къде се намирам, който ти твърди обратното просто не знае колко много не знае. Натискай здраво и ще станат нещата. Успех!

2
gassanabdula avatar gassanabdula 3 Точки

Обаче по тази тема няма много дискусия :) или е много сложна ( което ме съмнява) или просто SoftUni не е моето място.

0
quickben avatar quickben 966 Точки

Присъствено обучение бих ти препоръчал, на място лице в лице се дават най-добрите съвети, този форум отдавна умря поради различни причини и не очаквай много от него, на място когато се запознаеш с хората е друго нещо.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.