Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

KrasimirPetkov avatar KrasimirPetkov 328 Точки

Здравей,

Подготвителния курс се води на C# и се работи с MS Visual Studio (Visual Studio Community 2015 към настоящия момент).

На този сайт можеш да видиш минималните изисквания за програмата:

https://www.visualstudio.com/en-us/downloads/visual-studio-2015-system-requirements-vs.aspx#1

В случай, че не разполагаш с бюджет или предпочиташ операционна система, различна от Windows, съществуват и доста алтернативи, които са описани във форума. Може и да се използва и по-стара версия на Visual Studio (което не е препоръчително).

Аз съм с лаптоп: i7-6500U, 8142MB DDR3, 256GB SSD, nVidia GeForce 940M 2GB DDR3. Има колеги, които използват по-слаби машини и също вършат идеална работа.

В случай, че си решил сериозно да се занимаваш с програмиране, един добър лаптоп винаги ще ти е от полза. Всичко опира до това с какъв бюджет разполагаш и за какво мислиш да го използваш. Но винаги си взимай компютър с по-добри параметри от изискванията на конкретните програми, за да не се получават проблеми в бъдеще.

Като цяло, според мен трябва да наблегнеш на хубав процесор и RAM-памет (която така или иначе в днешно време не оскъпява кой знае колко машината). Ако възнамеряваш да извършваш тежки графички обработки, да играеш игри или да работиш с CAD-софтуер, видео картата също става изключително важна, но в повечето случаи не ти трябва нещо специално.

0
BraveHamster avatar BraveHamster 37 Точки

Абсолютно съгласен с една малка вметка - гледай и екранът да е с добра резолюция.

Аз си взех компактно лаптопче с и7 процесор и 8гииг рам, но екранчето при 12 ича е 1366/768 резолюция. Върши работа, естествено, но 1920х1080 ми се вижда минимумът ако ще се ползва и вкъщи за работа. 

Същото се намира за 350-400 лева в ОЛХ (леново х220), но отново - добра идея е единствено ако разполагаш и с приличен декстоп компютър у дома.

0
velizar85 avatar velizar85 1 Точки

Здравей,

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор. Бюджета ми е около 1000-1200 лв. Доколкото четох във форума е добре процесора да е  i5 и нагоре и RAM 8 минимум. Един добър лаптоп е винаги от полза, така е. Засега съм начинаещ, затова и съм се записал на подготвителния курс, с тенденция да се развивам :).

0
naskodaskalov avatar naskodaskalov 32 Точки

Visual Studio-то не е от най-леките програми, но не и от най-тежките. Аз лично го ползвам на Toshiba с 2.2GHz и 4GB рам и MacBook Air 1.6GHz с 4GB рам, но върви перфектни и на този компютър - HP 635, 1.3GHz, 2GB рам (просто на това HP батерията е меко казано страхотна независимо, че се ползва вече 4 години - издържа ми до над 3.5ч + е с матов дисплей, което според мен е доста важно изискване към един лаптоп).

0
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

Ако ще да си вземеш най-обикновения чисто нов лаптоп за 500 лв, пак ще ти свърши работа, уверявам те. Хубаво е да е с над 4 GB RAM и процесор поне i3, но и с 3 GB RAM да е и с процесор Celeron, не бих казал че ще имаш проблем. Гледай задклавиатурното устройство да е на ниво, самият лаптоп не е от особено значение конкретно за подготвителния курс. Аз минах този курс с лаптоп с процесор малко над 1 GHz, така че... Лаптопът няма да свърши твоята работа.

0
peterkolev avatar peterkolev 6 Точки

Здравей,

 

Аз съм с i5 i 4 G RAM и ми е бавничко.

Така че гледай да си с по-високи параметри.

0
12/06/2016 11:55:20
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

Недей да подвеждаш човека! Лаптоп с процесор i5 с 4 GB RAM не е никак "бавничък" за обучение по програмиране. Ако ти се струва "бавничък" за игри, това е друг въпрос за друг форум.

1
peterkolev avatar peterkolev 6 Точки

Казвам че на мен ми е бавничко.

Субективна преценка.

На какво е основана тя:

1. Visual Studio се зарежда бавно.

2.  Първото компилиране на програма става бавно.

3. "Зареждането" на нов проект също е бавно.

 

0
MilenGeorgiev avatar MilenGeorgiev -12 Точки

Каквото и да обясняваш, няма как да наречеш бавен компютър с i5 процесор и 4 GB RAM. Ако това е бавно за теб, си сложи SSD диск, качи на него операционната система и всички програми, и ще полети.

0
BraveHamster avatar BraveHamster 37 Точки

Под арч линукс с mono develop и code blocks компилирането на проектите, които се дават от софтуни за домашно става буквално моментално.

 

Провери дали windows не ти downclock-ва процесора. Бях сложил win10 по едно време и каквото и да правя и колкото и да беше натоварен, процесорът не минаваше 700 мхз.

Единственият начин, по който успях да разреша проблемът, беше с едно приложение на име throttlestop. 

Е, и впоследствие просто махнах подигравката на майкрософт.

 

Та виж си таск мениджъра. и5 процесорите никак не са бавни и реално между и5 и и7 не мисля, че ще усетиш разлика като юзър.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.