Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jjbjani avatar jjbjani 17 Точки

3D Maya - Корекции на елементи

Здравейте, 

Работейки домашното, още в началото се натъкнах на нещо, което мира не ми дава. Докато правех оченцата на роботчо, и започнах да свивам задната част на цилиндъра, започна да се свива целият обект. Тогава ми направи впечатление още нещо, целият обект (въпрек, че е избран Face) отделните ръбове се маркират в жълто-оранжев цвят. Каква причина може да има? Какво не правя, както трябва? По време на лекцията (online) спазвах всички стъпки?!.. Каква може да е причината ръбовете да се оцветяват при избор на обека.. не остават сини, както е в примера?! 

Поради проблем с компа, съм на Student версия на Maya.. Ако това има някаква връзка изобщо..?!

0
3D Animation 14/06/2016 14:35:34
s.gesheva avatar s.gesheva 12 Точки
Best Answer

Включила се е soft select опцията на инструмента. Тя прави така, че трансформациите на избраните обекти (примерно ръбове) да се отразяват с отслабваща сила и на съседните обекти.

Можеш да я спреш като натиснеш клавиш "b", ако го натиснеш повторно, ще се включи отново. В някои случаи върши работа, може да се настрои какъв да е обхватът на действие от настройките на инструмента.

Виж повече тук.

1
14/06/2016 15:14:14
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.