Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Woofles avatar Woofles 7 Точки

Упражнения извън SoftUni

Здравейте.

Търся сайт или сборник със задачи по програмиране без оглед на конкретен език подходящи и за начинаещи.
Всичко което намирам до този момент се фиксира върху конкретни елементи и функционалност на определен език и почти винаги са с готово решение което на моменти ми е трудно да се въздържа да не погледна.
Форумите като StackExchange вършат известна работа но в един момент губенето на време за намирането на задача която да е с подходяща трудност става прекалено много.

Благодаря предварително.

0
Общи приказки
dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки
Best Answer

https://projecteuler.net/ тука има конкретни алгоритмични задачи с увеличаваща се трудност. Почваш от по-прости и стигаш да някои които буклвално единици са решавали. Има задачи с над 50 000 правилни решения и такива с под 100, така че имаш широк набор от трудност.

EDIT. Тези задачи няма значение с какъв език ги решаваш, тък като са по-скоро математически проблеми,и мисля че е точно това което търсиш, макар,че може да не ти се сторят баш за начинаещи. По сложни са от това да пуснеш 2 цикъла :)

0
15/06/2016 01:54:01
Woofles avatar Woofles 7 Точки

Благодаря ти много за сайта! Мисля че и преди съм попадал на него но сега когато не е в следствие на лутане из интернет, ми се струва като изстрел в десетката :D

Макар и да са представени като проблеми от математиката, по-лесните(бързи?) решения на значителна част от тях (същинската част от решението) нямат почти нищо общо с познатото дори от висшата математика

P.S.: Дискретна математика не съм учил :) там може и да е по-различно хахаха

1
dimitur_botev avatar dimitur_botev 112 Точки

Така е :D Дискретна и аз не съм, макар че се замсилям дали да поразгледам това и онова, ако ще да е и само за обща култура. Иначе се радвам, че съм бил полезен :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.