Loading...
rado84 avatar rado84 1 Точки

Програма за мързеливо търсене в определен сайт чрез Гугъл

С Windows Forms си направих едно приложение, което като му въведа текст, го използва като критерий за търсене и в добавка задава на гугъл да търси в определен сайт. И като цяло работи, само че по неясни причини при отварянето на прозорец в браузъра трябва лично да натисна Enter от клавиатурата, иначе Гугъл не започва търсенето. И това е по-големият проблем: как да накарам Гугъл да възприеме търсенето все едно съм му натиснал Enter?

А по-малкият проблем е, че зададох икона на приложението, но като направя шорткът на десктопа, той не ползва зададената икона и казва, че файлът не съдържал икони. Не че съм примрял за иконата, де, ама ми е интересно защо не открива икона.

http://pastebin.com/caJi5AM7

А, и още нещо: натискането на Enter в самата програма не се възприема като натискане на бутона, както е в нормалните програми. Ако може и за това да помогнете.

0
Programming Basics 16/06/2016 17:09:21
YaneZ avatar YaneZ 33 Точки

Здравей! Като видях, че темата е свързана с google реших да постна линк с малко магиики относно трсенето в Google. С времето все повече се убеждавам, че всеки един добър програмист трябва да знае правилния начин за търсене на какво и да било в google. Ето и линка с магииките, има интересни неща, дано да ви е от полза: https://support.google.com/websearch/answer/134479?hl=en

-1
rado84 avatar rado84 1 Точки

Тия неща ги знам отдавна. А темата няма нищо общо с това, което си постнал. Темата беше за програма, която търси в Гугъл и в други сайтове ЧРЕЗ Гугъл. И в крайна сметка ѝ направих версия 3, която работи точно както искам и ще ѝ добавям нови сайтове, когато се наложи.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.