Loading...
Losko avatar Losko 69 Точки

Разяснение по условието на задача: Stupid Password Generator

Да се напише програма, която въвежда две цели числа n и l и генерира по азбучен ред всички възможни тъпи” пароли, които се състоят от следните 5 символа:

  • Символ 1: цифра от 1 до n.
  • Символ 2: цифра от 1 до n.
  • Символ 3: малка буква измежду първите l букви на латинската азбука.
  • Символ 4: малка буква измежду първите l букви на латинската азбука.
  • Символ 5: цифра от 1 до n, по-голяма от първите 2 цифри.
  • Вход

    Входът се чете от конзолата и се състои от две цели числа n и l в интервала [19], по едно на ред.

Спорд това не мога да разбера как ако N = 1, символ 5 хем ще бъде по-голям от първите два символа, хем ще буде от 1 до N ???

Тагове:
0
Programming Fundamentals
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

И според мен трябва да се започва от >=2. Може би е грешка в условието че не е споменато числото да  епо голямо от 1. В примерите входните данни започват винаги от 2 и по-голямо число, в Judge си минава задачата. Значи няма тестове който да проветява за 1, тъй като тогава output е празен и не се отчита за грешка и дава маж точки. За намиране на 5 число съм изпозвал Math.Max() + 1 -> for (int fifth = Math.Max(first, second) + 1; fifth <= n; fifth++)

0
RadoslavLG avatar RadoslavLG 0 Точки

Здравейте! Някой може ли да ми разясни, защо едното решение минава всички проверки, а другото (това с if) само 30%? При проверката с 3 и 1, неправилното решение не изкарва числата завършващи на 2, дори и при комбинации, започващи с 11. Наистина не ми е ясно :(

http://pastebin.com/hbx9c663 - 100%

http://pastebin.com/R2gmbxvp - 30%

Благодаря предварително.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.