Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Galabina_Nedelcheva avatar Galabina_Nedelcheva 0 Точки

Въпрос относно Save for Web и допълнително изостряне за печат

Здравейте, колеги,

въпросите ми са:

Първо, нормално ли е след като съм запазила файла чрез Save for Web и съм му сложила sRGB профил, картинката да се размазва или аз правя нещо не както трябва? (Визирам едно от условията от Домашно 7, задача 1)

Второ, в предишните домашни имаше условия за запазване на файла  за печат в CMYK с допълнително изостряне, за съжаление така и не ми стана ясно какво е това допълнително изостряне... Ще се радвам, ако някой може да ми даде малко повече инфо : )

Благодаря предварително : )

Тагове:
0
Photoshop
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Първо, не е нормално. Може ли скрийншот, за да видим настройките?

Второ, относно изострянето говорих в началото на лекцията за слоеве, за съжаление има запис само от камерата. По темата за остротата, специално за предния изпит, съм писал указания тук.

0
Galabina_Nedelcheva avatar Galabina_Nedelcheva 0 Точки

Здравейте,

това е линк към screen shot-a, работния ми файл и резултата след запазването. 

https://my.pcloud.com/publink/show?code=kZzIFSZbEdONVEjcAmfeKA4lnmLl4d80Euy

Благодаря за бързия отговор, ще видя лекцията за слоевете пак : )

Дано да се намери решение с размазването : )

Благодаря предварително : )

0
27/06/2016 15:07:52
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Аз не виждам размазване, по-скоро се появяват дефекти от jpg компресията. Дайте горния плъзгач за qualiity от 60 на 100. При намаляване най-подходящият алгоритъм е bicubic sharper, сменете го в Image sizе секцията. Махнете Copyright and Contact info от метаданните, обикновено за банери не ни трябва. И това е.

Относно работния файл, чудесна работа и организация!

Може би не е много ясно в условието, но идеята е на всички книги страниците да не жълтеят, не само на най-долната. Което може да стане със същия Hue/Saturаtion, с който правите корицата зелена, но върху жълтите области (не червените), клипнат по слоя Books. Тогава най-горната папка Pages става излишна.

Иначе, работа за 20 точки, браво!

0
Galabina_Nedelcheva avatar Galabina_Nedelcheva 0 Точки

Благодаря за рецензията и бързия отговор! ^^  Получи се по-добре : )

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.