Въпрос относно Save for Web  и допълнително изостряне за печат - Софтуерен университет

Въпрос относно Save for Web и допълнително изостряне за печат - Софтуерен университет

+ Нов въпрос
Galabina_Nedelcheva avatar Galabina_Nedelcheva 0 Точки

Въпрос относно Save for Web и допълнително изостряне за печат

Здравейте, колеги,

въпросите ми са:

Първо, нормално ли е след като съм запазила файла чрез Save for Web и съм му сложила sRGB профил, картинката да се размазва или аз правя нещо не както трябва? (Визирам едно от условията от Домашно 7, задача 1)

Второ, в предишните домашни имаше условия за запазване на файла  за печат в CMYK с допълнително изостряне, за съжаление така и не ми стана ясно какво е това допълнително изостряне... Ще се радвам, ако някой може да ми даде малко повече инфо : )

Благодаря предварително : )

Тагове:
0
Photoshop
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Първо, не е нормално. Може ли скрийншот, за да видим настройките?

Второ, относно изострянето говорих в началото на лекцията за слоеве, за съжаление има запис само от камерата. По темата за остротата, специално за предния изпит, съм писал указания тук.

0

Здравейте,

това е линк към screen shot-a, работния ми файл и резултата след запазването. 

https://my.pcloud.com/publink/show?code=kZzIFSZbEdONVEjcAmfeKA4lnmLl4d80Euy

Благодаря за бързия отговор, ще видя лекцията за слоевете пак : )

Дано да се намери решение с размазването : )

Благодаря предварително : )

0
27/06/2016 15:07:52
AntonPetrov avatar AntonPetrov 491 Точки

Аз не виждам размазване, по-скоро се появяват дефекти от jpg компресията. Дайте горния плъзгач за qualiity от 60 на 100. При намаляване най-подходящият алгоритъм е bicubic sharper, сменете го в Image sizе секцията. Махнете Copyright and Contact info от метаданните, обикновено за банери не ни трябва. И това е.

Относно работния файл, чудесна работа и организация!

Може би не е много ясно в условието, но идеята е на всички книги страниците да не жълтеят, не само на най-долната. Което може да стане със същия Hue/Saturаtion, с който правите корицата зелена, но върху жълтите области (не червените), клипнат по слоя Books. Тогава най-горната папка Pages става излишна.

Иначе, работа за 20 точки, браво!

0

Благодаря за рецензията и бързия отговор! ^^  Получи се по-добре : )

0